Kolejny koński uzdrowiciel

  Kolejny koński uzdrowiciel

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W stadzie hodowlanym Gospodarstwa Pomocniczego przy Domu Pomocy Społecznej w Mgoszczu na świat przyszedł kolejny źrebak. Właśnie skończył dwa tygodnie.

  - Nie wiadomo jeszcze, jak ogierek czystej rasy haluckiej zostanie nazwany - mówi Grzegorz Szyming, dyrektor mgoskiego DPS-u. - O tym bowiem nie decydujemy wyłącznie my.trzeba uzgodnić z naukowcem z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który zajmuje się tej rasy końmi, na jaką imię musi zaczynać się literę.o geny i rodowody. Dopiero wówczas pomyślimy o imieniu.


  Razem z niedawno narodzonym źrebięciem czystej krwi huculskiej, do dyspozycji mieszkanek Domu będzie pięć koni. Wszystkie przeznaczone są do hipoterapii.


  - Niektóre uczestniczą w hipoterapii biernej, czyli tylko obcują z końmi, dotykają ich - dodaje Grzegorz Szyming. - Jednak większość, która przeszła badania lekarskie, jeździ konno. Badania, które kwalifikują do spędzania czasu w siodle, świetnie przechodzą panie z głębokim upośledzeniem.


  Na mgoskich koniach w gimnastyce korekcyjnej ćwiczą dzieci ze szkół w całej gminie. Zajęcia te należą do ulubionych przez nie form rehabilitacji.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem