Urządzają sobie świetlice

  Urządzają sobie świetlice

  Tekst i fot. Przemysław Łuczak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Urządzają sobie świetlice
  W ciągu dwóch tygodni zostanie rozstrzygnięty przetarg na remont świetlicy w Brzozowie, w gminie Kijewo Królewskie.
  Urządzają sobie świetlice

  Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszu Odnowy Wsi, które zostały rozdysponowane przez Urząd Marszałkowski. Procedurę poprzedził konkurs wniosków opracowywanych przez grupy odnowy wsi.


  Przedsięwzięcie w Brzozowie ma kosztować 210 tys. złotych. Za tę kwotę wykonana zostanie nowa elewacja, parking, chodnik i zieleń wokół budynku.


  Nie jest to jedyne tego rodzaju zadanie inwestycyjne w gminie Kijewo Królewskie. Niebawem odbyć się ma przetarg na wykonanie prac przy remoncie świetlicy w Trzebczu. Ich wartość wyniesie 240 tys. złotych.


  Na liście rezerwowej są natomiast wnioski z Bajerza, Kijewa Szlacheckiego i Płutowa.

  W Bajerzu powstał projekt odnowienia świetlicy i jej otoczenia. Najważniejsze będzie ułożenie nowego dachu na budynku. Młodzi mieszkańcy wsi chcą m. in. urządzić sobie siłownię i salkę komputerową.


  - Ten projekt ma dużą szansę na dostanie pieniędzy z rezerwy - mówi Mieczysław Misiaszek, wójt gminy Kijewo Królewskie.


  W Kijewie Szlacheckim mieszkańcy chcieliby zagospodarować park podworski i urządzić tam m. in. plac zabaw dla dzieci. W następnej kolejności miałaby tam powstać świetlica.


  Obecnie istnieje ona na parterze starego dworku. Ale na górze są mieszkania, więc na przykład zabawy nie zawsze mogą się odbywać. Stąd pomysł budowy nowego obiektu. Z kolei w Płutowie mieszkańcom marzy się zagospodarowanie oczka wodnego i założenie ogrzewania w świetlicy. Planują także wybudowanie boisk do siatkówki i piłki ręcznej.


  - Te trzy wnioski będą jednak musiały zaczekać do przyszłego roku - dodaje wójt Mieczysław Misiaszek. - Być może znowu pojawi się szansa na dofinansowywanie inicjatyw mieszkańców.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem