Kury pod kluczem

  (pł)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Toruniu padło kilka łabędzi zarażonych ptasią grypą. Natomiast w powiecie chełmińskim obowiązuje stan wzmożonej czujności.
       Mieszkańcy też są wyczuleni na zagrożenie i informują strażaków, straż miejską lub policję prawie o każdym martwym ptaku.
       - Jesteśmy przygotowani na ewentualne pojawienie się wirusa również u nas - mówi Piotr Będkowski, szef Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Mamy zapewnioną niezbędną ilość odzieży ochronnej i środków dezynfekujących. Gdy zajdzie potrzeba, zostanie to wszystko dowiezione. W tym przypadku wiodącą rolę odgrywają służby weterynaryjne.
       - W Chełmnie praktycznie rzecz biorąc zostały zlikwidowane prawie wszystkie przydomowe hodowle drobiu - mówi Stanisław Łaniec z Urzędu Miasta w Chełmnie.
  - Na działkach tylko w czterech miejscach jest jeszcze po kilka sztuk drobiu. Ludzie wzięli sobie do serca zagrożenie ptasią grypą. Urząd Miasta wydzierżawił beczkę utylizacyjną do martwych ptaków.
       Kontrole przestrzegania zakazu wypuszczania drobiu przeprowadzono również w gminie Chełmno. - W ciągu ostatnich kilku dni natrafiliśmy tylko na dwa takie przypadki - mówi Hubert Sierociński. - Było to w Starogrodzie i Bieńkówce. Do szkół przekazaliśmy ulotki informujące o zagrożeniu.
       - Ludzie boją się wypuszczać drób - mówi Marek Gesing z gminy Unisław. - Podczas kontroli nie natrafiliśmy na ani jeden przypadek naruszenia zakazu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem