Areszt za rozbój i wymuszenia

  Areszt za rozbój i wymuszenia

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Policjanci z Chełmna zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o wymuszenia rozbójnicze oraz udział w bójkach.
       - Jeden z mieszkańców Chełmna zgłosił nam, że grupa mężczyzn grozi mu i jego narzeczonej pobiciem - mówi Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Obawiał się spełnienia tych gróźb, ponieważ już wcześniej został przez nich pobity. Sprawcy wymusili na nim w ten sposób pieniądze. Dał im je, jak powiedział, dla "świętego spokoju". Jednak gdy żądania się powtórzyły, zdobył się na odwagę i powiadomił policję. Szybko ustaliliśmy ich personalia.
       Wszyscy napastnicy mają po 20 lat i pochodzą z Chełmna. Zarzucanych im przestępstw dokonywali również w naszym mieście. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzn.
       W odosobnieniu, żeby nie mataczyli
       
  - Sąd przychylił się do naszego wniosku, orzekł wobec wszystkich areszt - mówi Ziemowit Książek, prokurator zajmujący się sprawą. - Przedstawiłem im zarzuty popełnienia kilku przestępstw: wymuszeń rozbójniczych oraz udziału w różnych bójkach. Toczy się postępowanie, będą przesłuchiwani świadkowie.
       
  Bez trójki nie ma bójki
       
  Ci trzej mężczyźni, grożąc, zmusili swoją ofiarę do wydania im pieniędzy.
       - Nie były to klasyczne wymuszenia, gdyż oni żądali pieniędzy nie od właścicieli firm, sklepów, jak to zazwyczaj bywa, a od zwykłego mieszkańca Chełmna - wyjaśnia prokurator Książek. - Pobili także mieszkańca naszego miasta. Zresztą nie jeden raz.
       Sprawcy przebywają w Areszcie Śledczym w Chełmnie. Odpowiedzą za pobicia, uszkodzenia ciała i wymuszenia. Grozi im do 10 lat więzienia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem