Balcerowicz da złote

  Balcerowicz da złote

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W albumie przedstawiono historię Chełmna.zdjęciu: burmistrz Mariusz Kędzierski z nowym wydawnictwem.

  W albumie przedstawiono historię Chełmna.zdjęciu: burmistrz Mariusz Kędzierski z nowym wydawnictwem. ©Monika Smól

  W tym roku w Chełmnie wiele będzie się działo. Nie zabraknie wyjątkowych gości oraz ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.
  W albumie przedstawiono historię Chełmna.zdjęciu: burmistrz Mariusz Kędzierski z nowym wydawnictwem.

  W albumie przedstawiono historię Chełmna.zdjęciu: burmistrz Mariusz Kędzierski z nowym wydawnictwem. ©Monika Smól

       Chełmnianie będą mieli swoją unikatową dwuzłotówkę. Miasto ujęto bowiem w albumie monet z niepowtarzalnej serii "32 historyczne miasta w Polsce",.ą albumu jest Narodowy Bank Polski. Na uroczyste przekazanie monety, które zaplanowano na 2 października, do naszego miasta zawita Leszek Balcerowicz, prezes Narodowego Banku Polskiego.
       Miasto z długą historią i przywilejami
       
  - Nasza dwuzłotówka zostanie wydana drugiego października, gdyż wówczas przypada rocznica odnowienia przywileju chełmińskiego, a trzeba było wybrać na jej wydanie historyczną datę, ważną dla miasta - mówi Mariusz Kędzierski, burmistrz Chełmna. - Zdecydowaliśmy też, że na rewersie znajdzie się wizerunek Ratusza.
       Do tej pory wyszły tylko cztery monety z serii "Historyczne miasta w Polsce": Gniezna, Kołobrzegu, Włocławka oraz Cieszyna. Na wydanie dwuzłotówek przygotowują się: Jarosław, Bochnia i Elbląg.
       - To dla nas przede wszystkim ogromna promocja, na którą nie musimy z budżetu wydać nawet złotówki - cieszy się włodarz.
       To jedno z kilku ważnych dla miasta wydarzeń. Kilkanaście dni temu, w Urzędzie Miasta, została podpisania umowa o współorganizacji wrześniowego 63. Tour de Pologne w Chełmnie pomiędzy miastem, a prezesem zarządu "Lang-Team"Czesławem Langiem.
       Toru de Pologne - Czesław Lang i Krzysztof Piasecki
       Kolarze wjadą do Chełmna od strony Podwieska. Na odcinku przy ul. Wodnej, rywalizować o "Premię Górską".
       - To okazja do pokazania najpiękniejszych zakątków okolic, do promocji miasta - mówi Czesław Lang. - "Premie Górskie"są z kolei rozegrywane tylko w siedmiu najbardziej wyjątkowych miejscach poza Karpaczem, gdzie zaplanowano ich kilka.
       Chełmno ma więc szansę pokazać się w telewizji ogólnopolskiej a nawet za granicą. Wyścig obejrzą bowiem miliony ludzi w różnych zakątkach świata. Jednak czy miasto wykorzysta tę szansę?
       - Postaram się, aby nie zabrakło imprez towarzyszących i aby ten dzień był wielkim świętem sportu - zapewnia burmistrz. - Nie co dzień odwiedzają nas gwiazdy światowego kolarstwa.
       Wojskowi z całego świata
       
  Do Chełmna zjadą również Kadeci II RP z całego świata.
       - Przyjedzie nawet prezydent Polski na Uchodźstwie, Ryszard Kaczorowski - zapowiada Mariusz Kędzierski. - To kolejne wielkie, historyczne wydarzenie dla miasta. Cieszę się, że rok już zapowiada się tak ciekawie i odwiedzi nas tylu wyjątkowych gości.
       [email protected]
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem