Zamknięte szkoły w mieście i powiecie

  Zamknięte szkoły w mieście i powiecie

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w Chełmnie zajęcia prowadzone były jedynie w gimnazjach i w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym. Z kolei we wszystkich placówkach w powiecie uczniowie dostali wolne od nauki.
       Dyrektorzy szkół i organy prowadzące w powiecie chełmińskim jednomyślnie zdecydowali: zamykamy szkoły!
       - Nie ma wyjścia, mróz spadł poniżej trzydziestu stopni Celsjusza - mówi Jerzy Rabeszko, wójt gminy Stolno.
       - Zamykamy podstawówki w mieście do środy - mówi Ewa Nowicka, zastępca burmistrza Chełmna.
       W chełmińskich gimnazjach nie odwołano wczoraj lekcji.
       - W "jedynce" odbyły się trzy lekcje, w "dwójce" - wszystkie, ale skrócono je do trzydziestu minut - dodaje Ewa Nowicka. - Wtorek natomiast gimnazjaliści także mają wolny.
       Dzieci i młodzież cieszą się, że mają dwa dni laby.
       - Nie będą musieli tych wolnych dni odrabiać, bo to sytuacja nadzwyczajna, a nie z winy szkół - mówi Jerzy Cabaj. - Dyrektorzy zapewniają jednak, że nauczyciele nadrobią materiał i dzieci nie będą miały braków. Szkoda po prostu dzieci, które muszą często dojść do przystanków autobusowych półtora kilometra.
       Na dwa dni zamknięto też placówki w gminach: Papowo Biskupie i Kijewo Królewskie.
       - Dzieci, które dziś dotarły dostały gorący posiłek i zostały odwiezione do domu - mówi Mieczysław Misiaszek, wójt gminy Kijewo Królewskie. - Liczymy, że od środy będzie cieplej i zajęcia będą się normalnie odbywały, choć obawiam się prognoz, bo ma spaść spory śnieg, czy nie będzie z kolei kłopotów na drogach.
       Najdłużej wolne będą miały dzieci z gminy Unisław. Jak nas poinformowano w Urzędzie Gminy, szkoły pozostaną zamknięte do czwartku. W Starostwie Powiatowym także przychylili się do prośby o zawieszenie zajęć aż do czwartku. Labę mają więc uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie oraz Zespołu Szkół nr 1 i nr 2 w Chełmnie.
       W związku z awarią ogrzewania, zamknięte zostało miejskie przedszkole. Do środy rodzice muszą znaleźć dla milusińskich opiekę gdzie indziej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem