Pogorzelcy kupują dom

  Pogorzelcy kupują dom

  (pł)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Lokatorzy budynku w Pniewitem, w gminie Lisewo, który spłonął 4 grudnia 2005 r. najprawdopodobniej niedługo będą mieli nowy dom.
       Lokatorzy budynku, który spłonął na razie mieszkają u swoich rodziców w Kornatowie. Niebawem jednak, być może, znajdą nowe lokum. Finalizują bowiem zakup domu w Malankowie. Jak informuje Jerzy Cabaj, wójt gminy Lisewo, wszystko ma być sfinalizowane jeszcze w tym miesiącu. Załatwiane są formalności notarialne, potem trzeba będzie przeprowadzić remont. Na szczęście właściciele spalonego budynku byli ubezpieczeni.
       
  Wójt - za pośrednictwem "Pomorskiej" - jeszcze raz chciałby podziękować wszystkim sąsiadom, bliższym i dalszym oraz sołectwom Kornatowo, Piątki i Pniewite za spontaniczną zbiórkę pieniędzy i rzeczy dla pogorzelców. Uzbierało się tego około 2 tys. złotych. Następne 2,5 tys. złotych przekazała gmina, zaś 1 tys. Starostwo Powiatowe.
       Ponadto wójt i Komenda Powiatowa PSP w Chełmnie wystąpiła do Prezydenta RP z wnioskiem o przyznanie Piotrowi Golińskiemu, który wyniósł z płomieni dzieci, "Medalu za ofiarność i odwagę". Wnioskodawcy nie ukrywają, że liczą na pozytywne załatwienie tej sprawy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem