Inwestycje sponsorowane

  Inwestycje sponsorowane

  Przemysław Łuczak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Co w mijającym roku udało się zrobić, a co pozostawiło niedosyt? Odpowiada Roman Misiaszek, wójt gminy Unisław.
       Sukcesy:
       - W minionym roku udało nam się pozyskać z różnych źródeł: przede wszystkim z funduszy unijnych oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dość znaczne, jak na warunki gminy, pieniądze na inwestycje -ponad dwa miliony złotych. Dzięki temu można było dużo zrobić. Na liście naszych osiągnięć znajdują się: kanalizacja na ulicy Szerokiej w Unisławiu, wymiana okien i remont stołówki w szkole w Unisławiu, powstanie boiska, wyposażenie ośrodka zdrowia w windę, ułożenie chodników.
       Porażki:
       - Nie udało nam się, niestety, ułożyć wodociągu w kilku miejscowościach w dolinie Wisły: w części wsi Bruki Unisławskie, części Kokocka i Błota. Ten problem ciągnie się od pewnego czasu i ciąży na całej gminie.
       
  Światła na Ratusz
       Co w mijającym roku udało się zrobić, a co pozostawiło niedosyt? - mówi Ewa Gerka, dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej.
       
  Sukcesy:
       - Cieszy mnie bardzo dobra współpraca z Chełmińskim Domem Kultury i Szkołą Muzyczną przy organizacji Chełmińskich Wieczorów Organowych. W tym roku odbyła się już trzecia edycja tej imprezy, a mam nadzieję, że w 2006 roku będzie kolejna. Jako Muzeum angażujemy się również w letni festiwal "Muzyka w zabytkach Chełmna" i obchody Dnia św. Walentego. Udana była wystawa "Trofea nadwiślańskiego klubu safari", na której zaprezentowano eksponaty będące własnością pana Stefana Medeńskiego.
       Porażki:
       - Trudno mi mówić o mijającym roku w kategoriach porażki. Raczej jest to moje niespełnione marzenie. Chciałabym zatem, aby dokończona została iluminacja Ratusza. Obecnie podświetlona są tylko wieża i attyka, powinna nadejść pora na kolejny krok. Tak, aby cała bryła Ratusza była dobrze wyeksponowana. Marzy mi się ponadto, żeby turyści, którzy przyjeżdżają do Chełmna, zawsze kierowali swoje kroki do muzeum.
       Tekst i fot.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem