Nie kradną chleba

  Nie kradną chleba

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dlaczego ludzie kradną? Niektórzy twierdzą, że dlatego iż żyje się coraz gorzej, panuje duże bezrobocie i nie mają co włożyć do garnka. Jak się jednak okazuje, często złodziejem nie kieruje głód.
       Zdaniem prokuratora, Witolda Preissa z Prokuratury Rejonowej w Chełmnie, coraz częściej złodzieje włamują się do sklepów spożywczych tylko po to, aby zdobyć używki.
       - Tak było między innymi podczas włamania do sklepu PSS Społem w nocy z szesnastego na siedemnastego grudnia, kiedy to złodzieje nie zabrali nic poza papierosami i alkoholem - mówi Witold Preiss. - Sprawcy zabrali używki o łącznej wartości 3,5 tys. złotych. Takie przypadki można mnożyć. Przeczą one obiegowej opinii, że przez bezrobocie i głód ludzie posuwają się do włamań i kradzieży. Głodny ukradnie przecież produkty spożywcze. A złodzieje, którzy okradają sklepy w naszym powiecie czasami tylko, niejako na zagryzkę, ukradną poza używkami, jeszcze jakąś mięsną puszkę.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem