Potem znikną szamba

  Potem znikną szamba

  (pł)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Chełmnie ruszają właśnie roboty przy układaniu kanalizacji na odcinku o długości kilkuset metrów, od ulicy Ogrodowej do Chabrowej.
       Wszystko kosztować będzie 2 mln 600 tys. zł. Pieniądze pochodzić będą z budżetu miasta oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Wykonawcą będzie konsorcjum, którego liderem jest firma WIMAR z Koronowa.
       Roboty do października
       
  W dalszej kolejności kanalizacja będzie układana na ulicach Kwiatowej, Konwaliowej, Storczykowej i Toruńskiej, aż do granicy miasta z gminą Kijewo Królewskie. Nie jest wykluczone, że w przyszłości do kolektora dołączone będzie także Brzozowo.
       Ten etap tej inwestycji, o ile w zimowych miesiącach pracom sprzyjać będzie pogoda, potrwa do czerwca 2006 r. Drugi etap rozpocznie się w maju, a skończy w lipcu przyszłego roku. Roboty zostaną wówczas przeprowadzone na ulicach Gołębiej, Żurawiej, Jaskółczej i Słowiczej. Natomiast ostatni etap układania kanalizacji na ulicy Łunawskiej aż do skrzyżowania z "jedynką" zostanie wykonany od lipca do października. Ogółem zbudowana zostanie kanalizacja o długości ponad 13 kilometrów, razem z przyłączami, dwie tłocznie ścieków i 17 przydomowych przepompowni.
       - Na razie nie będzie większych utrudnień w poruszaniu się po tych ulicach - mówi Józef Chmarzyński, kierownik Wydziału Mienia Komunalnego i Inwestycji Urzędu Miasta. - Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców. Wszystkie uwagi można będzie kierować na bieżąco do kierownika budowy albo nas, czyli do Urzędu Miasta.
       
  Efekt ekologiczny
       
  - Kiedy wszystko będzie gotowe, mieszkańcy będą mogli podłączyć się do sieci - mówi Marek Maćkowski, podinspektor ds. zabytków i budownictwa w Urzędzie Miasta. - Dopiero wtedy uzyskamy pożądany efekt ekologiczny, bo znikną przydomowe szamba i wszystkie ścieki z tej części miasta popłyną do oczyszczalni. Myślę, że nie powinno być z tym większych problemów.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem