Kobiety nigdy się nie nudzą

  Kobiety nigdy się nie nudzą

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Domu Pomocy Społecznej w Mgoszczu (gmina Lisewo) robią wszystko, aby ich niepełnosprawne intelektualnie podopieczne nie narzekały na nudę.
       Wczoraj po raz kolejny mieszkanki DPS miały okazję spotkać się z uczniami z lisewskiego Gimnazjum.
       Sprzątają i biesiadują
       
  W programie imprezy integracyjnej znalazł się czas nie tylko na wspólne prace porządkowe w zabytkowym kompleksie pałacowo-parkowym, ale także na rozrywkę. Zaplanowano również biesiadę, mecz piłki nożnej oraz przejażdżki bryczką.
       Remontują
       
  Dyrektor mgoskiej placówki nie próżnuje. Już na przyszły tydzień zaplanował rozpoczęcie przygotowań do prac remontowo - adaptacyjnych. Zakres remontu i modernizacji obejmie pokoje mieszkanek, zrobienie dwóch łazienek, jak również przystosowania łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych.
       - Przeprowadzenie tych prac oznaczać będzie osiągnięcie pełnego, wymaganego standardu usług bytowych, świadczonych przez Dom Pomocy Społecznej w Mgoszczu. A realizacja tych inwestycji możliwa jest wyłącznie dzięki pozyskaniu dodatkowych środków budżetowych - informuje Wojciech Bińczyk, starosta chełmiński.
       Grają w piłkę nożną
       
  Wkrótce dla mieszkanek DPS rozpocznie się zimowy cykl treningowy w hali. Żeńska drużyna piłkarska DPS Mgoszcz będzie przygotowywać się do rozgrywek w ramach olimpiad specjalnych. Będzie też okazja do podsumowania sezonu letnio-jesiennego.
       - Ponadto pięć mieszkanek mgoskiej placówki, z głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej i sprzężeniami fizycznymi, nadal będzie przygotowywać się do startu w MATP, czyli Treningu Małej Aktywności Motorycznej, w ramach Olimpiad Specjalnych. Impreza ta odbywa się w Chełmnie - zapowiada Wojciech Bińczyk.
       [email protected]

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem