Wyjeżdżają po zdrowie

  Wyjeżdżają po zdrowie

  (pł)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ponad 90 tys. złotych przyznało w tym roku niepełnosprawnym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na dofinansowanie kosztów pobytu na turnusach rehabilitacyjnych. Dotację otrzymało ponad stu mieszkańców powiatu.
       - Kryteria przyznawania dofinansowania są jasne - informuje Ewa Wirosławska, kierownik PCPR w Chełmnie. - W przypadku osób dorosłych, niezbędne jest orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, natomiast w przypadku dzieci orzeczenie o niepełnosprawności. Wysokość dotacji dla dorosłych wynosi obecnie od 533 do 626 złotych, dla dzieci 626 złotych.
       Liczy się także wysokość dochodów uzyskiwanych przez ubiegającego się o pomoc.
  Samotni nie mogą mieć miesięcznie więcej niż 1507 złotych, natomiast w rodzinie na osobę do 1159 złotych. W tym roku pieniądze, którymi dysponowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zostały już rozdysponowane.
       Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dopłaca także do zakupu przedmiotów ortopedycznych, sprzętu rehabilitacyjnego i środków pomocniczych przyznanych niepełnosprawnym na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia.
       
  - Dotąd wydaliśmy na ten cel ponad 100 tysięcy złotych - mówi Ewa Wirosławska. - Ale po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Powiatu kwota ta powinna wzrosnąć o kolejne 30 tysięcy złotych. Zostaną one "przesunięte" z zadań nie cieszących się zainteresowaniem wnioskodawców. Chodzi między innymi o pieniądze przeznaczone na dostosowanie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej. Powiat otrzymał w tym roku ponad 860 tysięcy złotych na realizację swoich ustawowych zadań w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem