Nowym asfaltem i z kanalizacją

  Nowym asfaltem i z kanalizacją

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W gminie Papowo Biskupie jeszcze przed zimą zamierzają zakończyć kilka inwestycji. Trwają prace na drogach oraz przy budowie kanalizacji.
       - Ukończona już została budowa drogi asfaltowej z Papowa Biskupiego do Falęcina - mówi Dariusz Śliwiński, sekretarz gminy. - Niespełna kilometr drogi kosztował 270 tysięcy złotych. Z tego około 70 tysięcy pozyskaliśmy z Funduszu Gruntów Rolnych. Reszta to środki własne.
       W Dubielnie jeszcze tydzień
       
  Do 20 listopada powinny zakończyć się prace na trasie z Dubielna do Grzegorza.
       - To droga, na której modernizację zdobyliśmy pieniądze ze Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego - dodaje Śliwiński. - Utwardzone zostaną tu także pobocza. Koszt dwóch kilometrów to ponad czterysta tysięcy złotych. Siedemdziesiąt procent pokryją jednak środki unijne oraz krajowe.
       Chodnikiem po Falęcinie
       
  Samorządowcy myślą nie tylko o zmotoryzowanych. W Falęcinie, dzięki nowemu chodnikowi z polbruku, radykalnie poprawi się bezpieczeństwo pieszych. Szczególnie po zapadnięciu zmroku.
       - W ubiegłym roku zrobiona została tam sieć wodociągowa oraz kanalizacja, więc można było go już ułożyć - informuje sekretarz gminy Papowo Biskupie.
       W ramach robót publicznych, chodnik po jednej stronie drogi, ułożyli bezrobotni oraz osoby przyuczające się do zawodu.
       - Mieli okazję łączyć wiedzę teoretyczną z praktyczną i jeszcze zrobić coś pożytecznego dla wsi - dodaje Śliwiński.
       Skanalizowany Storlus
       
  Mieszkańcy Storlusa doczekali się wreszcie kanalizacji oraz kolektora tłoczonego.
       - Teraz ścieki z tej wsi popłyną do Zegartowic - informuje Dariusz Śliwiński. - Dotychczas kanalizacji nie było i wciąż pojawiały się problemy z szambami. Kanalizacja ułatwi życie nie tylko ludziom, ale również nam. Nie będzie potrzeby wywożenia ścieków beczkowozem. Często zdarzało się, że osoby, które miały małe szamba, nie dopilnowały terminu wywózki i ścieki się przelewały. Czasami zalewały piwnice. Poza tym, mieszkańcy zaoszczędzą na opłatach za wywóz ścieków.
       Budowa kanalizacji i kolektora tłoczonego do Zegartowic pochłonie 290 tys. złotych.
       [email protected]

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem