Nowe drogi przed chłodami

  Nowe drogi przed chłodami

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Starostwu Powiatowemu w Chełmnie udało się pozyskać dodatkowe 200 tys. złotych z Ministerstwa Infrastruktury oraz wyasygnować własne środki na dofinansowanie budowy trzech dróg.
       Z nowych nawierzchni cieszyć się będą wkrótce mieszkańcy gminy Lisewo, Kijewo Królewskie i Chełmno.
       - Jest już realizowana budowa nowej nawierzchni asfaltowej z Malankowa do Chrustów w gminie Lisewo - mówi Zbigniew Gamański, wicestarosta chełmiński. - Pracownicy kładą asfalt na odcinku ośmiuset metrów. Natomiast w gminie Chełmno, gdzie z Wielkich Łunaw do Paparzyna wiedzie droga brukowa, także niedługo będzie asfalt.
       Tam nawierzchnia zyska nowe oblicze na 600 metrach. Asfalt zostanie położony także na 850 metrach od skrzyżowania w Kijewie Królewskim w kierunku Kosowizny.
       - Wszystkie prace mają się zakończyć do połowy listopada - informuje Gamański. - W gminie Lisewo działa firma "Drobut" z Wąbrzeźna, z kolei w gminach Chełmno i Kijewo Królewskie - PRD Toruń.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem