Sołtys marzy o drodze

  Sołtys marzy o drodze

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  </b>O czym śni po nocach sołtys Wierzbowa (gmina Lisewo), Elżbieta Lewandowska? O drodze do Wabcza. Miała powstać w tym roku. Wciąż jednak pozostaje marzeniem.
       - Asfaltowa droga jest już zaprojektowana. Miała być wybudowana jeszcze w tym roku, ale to niemożliwe. Drogowcy trzymają się harmonogramu, a oóźły się prace na innych odcinkach - mówi Elżbieta Lewandowska. - W tym roku zrobili Linowiec - Obory, potem remont czeka Lisewo - Orłowo, a naszych siedemset metrów drogi zostanie zrobionych dopiero po nich. Wiem, że wójt stara się jak może, ale ma również ograniczone możliwości. Przede wszystkim finansowe.
       
  Sołtys liczy na pomoc gminy. A wójt, Jerzy Cabaj, na decyzje marszałka województwa.
       - Czekamy od lutego na decyzję, czy dostaniemy pieniądze ze Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego na tę drogę. Jeśli tak, roboty ruszą w przyłym roku. Przecież zimą nikt nie robi dróg - mówi Cabaj.
       Gmina pokryje od 25 do 35 procent kosztów. Wójt liczy, że pozostałe pieniądze otrzyma z funduszy unijnych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem