Muzyka w Farze

  (mkj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Są miejsca, w których muzyka brzmi szczególnie pięknie. Jednym z nich jest kościół farny, gdzie jutro o godz. 16 zagoszczą uczestnicy Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego.
       Przyjedzie Wratislavia TrumConsort, grupa złożona z utalentowanych trębaczy młodego pokolenia. Jej liderem jest Igor Cecocho, jeden z najprężniej działających w Polsce trębaczy-solistów. Artysta, który gra na trąbkach współczesnych i historycznych jest pierwszym wykonawcą licznych utworów kompozytorów współczesnych.
       Pomysł na ten występ, to efekt specjalizacji wrocławian, którą jest muzyka przestrzenna. Wielokrotnie próbowali jak brzmią trąbki w przestrzeni, poza salą koncertową. Brzmienie trąbek, których dźwięk rozlega się z różnych stron, pozwala osiągnąć zdumiewające efekty.
       Dodatkową atrakcją występu grupy o godz. 16.00 - jest bogaty przekrój instrumentów, które umożliwiają muzykowanie kameralne, tak charakterystyczne na przykład dla epoki baroku.
       Koncert w Chełmnie jest jednym z piętnastu, które odbywają się w ramach 43. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. I jednym z czterech, które zaplanowano w regionie. Wśród wykonawców są m.in. Peter Schwarz, z Berlina, znakomity pianista Adam Makowicz, Jerzy Artysz - baryton oraz kompozytor i dyrygent, Krzysztof Penderecki.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem