Z wielkiej miłości niemal się zabili

  Z wielkiej miłości niemal się zabili

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Chełmno słynie jako "Miasto zakochanych". Niektórzy mieszkańcy miasta i powiatu za bardzo jednak biorą to sobie do... serca!
       Romantycy z Chełmna i okolic podejmują wyzwania ponad ich siły. Tak było w środę.
       Ostentacyjnie się pociął
       
  - Tuż po godzinie siedemnastej dyżurny odebrał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w miejscowości Falęcin, w gminie Papowo Biskupie, młody, najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna, chodzi po jezdni krajowej "jedynki" - mówi Agnieszka Sobieoficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.
       Zgłaszającym był kierowca, który przejeżdżał tą drogą. Zobaczył zataczającego się chłopaka, który wręcz rzucał się pod koła nadjeżdżających aut. Poprosił policję, aby usunęła go z trasy szybkiego ruchu, zanim stanie się nieszczęście i ktoś go potrąci.
       - Ten mężczyzna próbował z nim także rozmawiać. Jednak wtedy on okaleczył się i wszedł na słup energetyczny. Zagroził, że popełni samobójstwo - dodaje Sobieralska.
       Dziewczyna płakała
       
  Oprócz policji na miejsce natychmiast zostały skierowane: pogotowie ratunkowe, straż pożarna i pogotowie energetyczne. Pod słupem zebrali się też mieszkańcy wsi i rodzina. Nie zabrakło zapłakanej dziewczyny, z którą to podobno wcześniej się pokłócił. Początkowo nie chciał rozmawiać nawet z najbliższymi.
       Energetyka wyłączyła prąd w całej wsi, bo potencjalny samobójca dotykał kabli wysokiego napięcia, aż iskrzyło. Mógł się spalić. Jego dziewczyna płakała, zagadywała. Ludzie myśleli nawet, aby podstawić mu snopy siana.
       - Pomyślałem już nawet, że jak go nie zabije prąd, to zginie spadając z ponad dziesięciu metrów - mówi mieszkaniec wsi obserwujący zdarzenie.
       
  Trzeba było szyć
       
  Mediacje z policją i bliskimi trwały godzinę.
       - Chcieliśmy już nawet weć negocjatora z komendy wojewódzkiej. W końcu desperat, za namową i prośbą znajomych, sam zszedł. Pierwszy raz ktoś nam skakał po słupach wysokiego napięcia! - komentuje rzecznik policji.
       Chłopak został odwieziony do szpitala. Lekarz ocenił, że ręka pocięta szkłem butelki po piwie, musi zostać zszyta.
       Przypomnijmy, w niedzielę w porywie romantyzmu i w wyniku nietrzeźwej oceny sytuacji, 34-letni chełmnianin próbował ukraść dla żony piłeczkę z fontanny. Źle się to dla nich skończyło. On trafił z połamanymi żebrami i pękniętą śledzioną pod chirurgiczny nóż. Ona z kolei musi zapłacić za zniszczoną przez niego fontannę. Piłeczka, którą dostała w "prezencie" będzie ją kosztowała siedem tysięcy złotych!
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem