Bezpłatnie z piórem

  Bezpłatnie z piórem

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Chciałbyś nauczyć się trudnej sztuki dziennikarstwa? Jesteś uczniem szkoły średniej lub gimnazjum? Weź udział w bezpłatnych warsztatach.
       Stowarzyszenie Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego i Zespół Szkół Nr 13 "Copernicanum" w Bydgoszczy zapraszają utalentowaną młodzież, także z powiatu chełmińskiego, na XIV edycję Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatów Dziennikarskich. Ich uczestnicy poznają tajniki dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego.
       Grupa dojeżdżających
       
  Warsztatami kieruje Mirosław Twaróg, ich twórca i autor koncepcji programowej.
  Ćwiczenia specjalistyczne poprowadzą dziennikarze i realizatorzy radiowi i telewizyjni. Pomoc realizacyjną zadeklarowały między innymi: Rozgłośnia Polskiego Radia "Pomorza i Kujaw", Telewizja Polska, Studio Produkcji Multimedialnych "Odyssey" i czasopismo "Pod wiatr".
       - Zajęcia są bezpłatne. Odbywać się będą po dwie godziny tygodniowo, od października do czerwca 2006 roku w Bydgoszczy - mówi Mirosław Twaróg. - Tradycyjnie utworzona zostanie grupa regionalna dla uczestników zamieszkałych w odległych miejscowościach Kujaw i Pomorza oraz w województwach sąsiednich. Osoby dojeżdżające będą miały zajęcia w co drugą sobotę miesiąca.
       Szkolą tylko najlepszych
       
  Chętni powinni swoje zgłoszenie, zawierające imię i nazwisko, adres, typ szkoły i klasę, przesłać do 31 sierpnia pod adresem: Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie, 85 - 099 Bydgoszcz 23 skr. poczt. 4049.
       O przyjęciu na warsztaty zadecyduje wynik pisemnego sprawdzianu kwalifikacyjnego, który odbędzie się 10 września o godz. 10.30 w Zespole Szkół Nr 13 "Copernicanum" w Bydgoszczy, przy ul. Kopernika 1. Na sprawdzian należy przynieść przybory do pisania, legitymację szkolną i 10 zł opłaty egzaminacyjnej.
       Trzynaście edycji warsztatów ukończyło 1076 uczniów z Bydgoszczy oraz gimnazjalistów i licealistów z: Chojnic, Chełmna, Aleksandrowa Kujawskiego, Brodnicy, Gdańska, Gdyni, Grudziądza, Inowrocławia, Krynicy Morskiej, Lipna, Międzychodu, Nowego Miasta Lubawskiego, Poznania, Świecia, Tczewa, Torunia, Tucholi, Wągrowca, Włocławka i Złotowa.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem