Uczy walczyć z przemocą

  Uczy walczyć z przemocą

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Starszy aspirant Sławomir Mahlzan to dzielnicowy zatrudniony w chełmińskiej Komendzie Policji Powiatowej.
       Spotkać się z nim można w komendzie w Chełmnie, przy ul. Świętojerskiej. Dzielnicowy dyżuruje także pod numerem telefonu 677 03 16.
       Starszy aspirant Sławomir Mahlzan zasilił szeregi policji w 1988 roku. Do 2003 roku pracował w Sekcji Kryminalnej tutejszej jednostki, zajmując się przestępstwami narkotykowymi. Od września 2003 roku pełni obowiązki Kierownika Rewiru Dzielnicowych w Chełmnie. Na co dzień nadzoruje ich pracę. Do niego również mogą zgłaszać się mieszkańcy naszego miasta z problemami dotyczącymi naruszeń przepisów, szczególnie tych porządkowych
       - Najczęściej ludzie przychodzą się do mnie, gdy mają problemy domowe - mówi policjant. - Proszą o interwencję, gdy dochodzi do przemocy w rodzinie. Nie chcą od razu zgłaszać policji przestępstwa, tylko pytają, co począć w takiej sytuacji.
       
  Dzielnicowy kieruje ich do instytucji, gdzie mogą znaleźć fachową pomoc, np. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, poradni psychologicznych.
       Kolejnego dzielnicowego z powiatu chełmińskiego przedstawimy Państwu w najbliższą sobotę.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem