Szkoły w powiecie będą jak nowe

  Szkoły w powiecie będą jak nowe

  Joanna Kulczyk, Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Zespole Szkół nr 1 w Stolnie przeprowadzany jest kapitalny remont. Budynek zyska nowy wygląd zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

  W Zespole Szkół nr 1 w Stolnie przeprowadzany jest kapitalny remont. Budynek zyska nowy wygląd zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. ©Joanna Kulczyk

  Wakacje to czas tradycyjnie już wykorzystywany na remonty w szkołach.
  W Zespole Szkół nr 1 w Stolnie przeprowadzany jest kapitalny remont. Budynek zyska nowy wygląd zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

  W Zespole Szkół nr 1 w Stolnie przeprowadzany jest kapitalny remont. Budynek zyska nowy wygląd zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. ©Joanna Kulczyk

       Największe modernizacje zaplanowano w Grubnie i Stolnie. W pozostałych placówkach zostaną zakończone remonty rozpoczęte w ubiegłym roku. Odmalowane zostaną też korytarze i klasy.
       W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie pomalowane zostaną elewacje i ściany, wymienione okna i instalacja centralnego ogrzewania.
       Remont na raty
       
  W Stolnie odnowiona będzie cała szkoła. Budowlańcy wymieniają już stolarkę okienną, burzą część ścian działowych, wymieniają podłogi.
       - Bardzo się cieszę z tego remontu. Takie modernizacje nie były przeprowadzane tu od lat. A uczniowie chętnie wrócą do piękniejszej szkoły - mówi Anna Bogusławska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie.
       W Chełmnie nowy wygląd zyska Szkoła Podstawowa nr 4.
       - Wkrótce zakończy się remont elewacji. Część tych prac została wykonana już przed rokiem. Koszt przedsięwzięcia wyniesie około siedemdziesiąt tysięcy złotych - wyjaśnia Tadeusz Jagodziński, wiceburmistrz Chełmna.
       Kiedy nadejdą jesienne ulewy, nie będzie kapało na głowy uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Chełmnie. Zadbały o to władze powiatu.
       - Wymiana dachu i rynien powinna być zakończona do połowy sierpnia - mówi Tadeusz Derebecki, sekretarz Urzędu Gminy w Chełmnie. - Natomiast w budynku, gdzie uczą sie mieszkający w ośrodku, przy ulicy Dworcowej, do końca sierpnia powinien zakończyć się remont elewacji. Koszt obu przedsięwzięć to 339 tysięcy złotych.
       
  Odnowią praktykanci
       
  Do kapitalnie odnowionej szkoły pójdzie od września młodzież z Zespołu Szkól w Unisławiu.
       - Wymieniona zostanie posadzka i część wyposażenia klas w Gimnazjum - mówi Roman Misiaszek, wójt gminy Unisław.
       W sierpniu odświeżone zostaną także ściany podstawówek w Kokocku i w Brukach. Z kolei w Szkole Podstawowej w Dubielnie elewacje budynku wykonają praktykanci przygotowujący się do zawodu tynkarza, skierowani przez Powiatowego Urzędu Pracy.
       - My kupiliśmy materiały, uczniowie zrobią resztę - mówi Sławomir Deremba, inspektor ds. budowlanych w Urzędzie Gminy Papowo Biskupie. - Natomiast w szkole w Zegartowicach ułożono już terakotę w kuchni i uzupełniono braki w tynkach.
       Po nowych schodach, wyłożonych płytką ceramiczną, z parteru na piętro wejdą z kolei uczniowie z papowskiego gimnazjum.
       [email protected]
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem