Szybcy i niezawodni

  Szybcy i niezawodni

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Strażacy z województwa kujawsko- pomorskiego, z Karolem Utratą i Arturem Tokarczykiem z Chełmna, zostali wicemistrzami Polski w sporcie pożarniczym.
       Artur Tokarczyk dodatkowo został Mistrzem Polski w biegu na 100 metrów w pożarniczym torze przeszkód, a także w dwuboju. Na dwubój składa się wspomniana "setka" oraz wspinanie na wspinalni na trzecie piętro przy użyciu drabiny hakowej. W dwuboju osiągnął czas 30,90 sekund i tym samym ustanowił nowy rekord Polski. Ponadto Artur Tokarczyk pobił rekord Polski w "setce", który niedawno sam ustanowił w Suwałkach. Wówczas było to 16,21 sekundy, teraz - 16,19. Karol Utrata z kolei, był najlepszy na "drabinie". Trzy piętra pokonał w 14,08 sekundy.
       Przejdzie do historii
       
  - W historii tych zawodów nie zdarzyło się jeszcze, aby ktoś, jak Artur, ustanowił dwa rekordy jednocześnie - mówi Karol Utrata, zastępca komendanta chełmińskiej PSP.
       - Cieszę się z tego sukcesu, ale poprzeczkę stawiam wyżej - skomentował swój sukces Tokarczyk.
       Cenna nagroda
       
  W sztafecie pożarniczej strażacy wywalczyli trzecie miejsce, w ćwiczeniach bojowych - czwarte. Drużynowo nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce, po strażakach z Częstochowy. Startowało szensaście zespołów, po jednym z każdego województwa. Nasi strażacy w nagrodę otrzymali 30 tys. zł.
       W drodze powrotnej z Częstochowy Karol Utrata wziął udział w chrzcinach...
       Chrzest nowych
       
  - Trzech nowych zawodników: Jacek Czyż z Bydgoszczy, Artur Piotrowski i Sławomir Jaszczak z Włocławka, spisali się w Częstochowie doskonale - opowiada Utrata. - Trzeba było ich ochrzcić i przyjąć na stałe do drużyny. Kilka klapsów, wypicie różnych mikstur i zmoczenie wiadrami wody to chyba niewielkie poświęcenie dla pozostania w wicemistrzowskiej drużynie?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem