Ukarany bałagan

  Tekst i fot. Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Centrum Chełmna. Przechadzający się po starówce co kilka kroków mijają otwarte bramy na podwórka. A tam gruz, śmieci, pomalowane sprayem wejścia.
  Ukarany bałagan
       - Przeraża mnie, gdy przechodzę koło niektórych bram w mieście. Niby centrum piękne, ale jak spojrzysz w bramę, to nic, tylko się człowiek za głowę łapie! Co myślą sobie turyści, którzy przyjeżdżają do Chełmna? Nikt tu nie kontroluje ludzi, by utrzymywali porządek na swoich posesjach? - skarży się Czytelnik, który przyszedł do chełmińskiej redakcji "Pomorskiej".
       - Sprawdzamy podwórka przy okazji akcji "Porządki" na wiosnę. Natomiast w ciągu całego roku już nie działamy tak kompleksowo. Reagujemy jednak na wszystkie sygnały o bałaganie i natychmiast jedziemy pod wskazany adres - mówi Adam Nowakowski , komendant Straży Miejskiej w Chełmnie.
  - Zapewniam, że każdy sygnał ze strony mieszkańców skutkuje naszą interwencją. O takie informacje apelujemy do ludzi, bo wszystkim nam zależy na porządku w mieście. Za bałagan na posesjach możemy karać mandatami do 500 złotych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem