Czarne zarabianie

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W maju w powiecie chełmińskim bezrobocie spadło o trzy procent. Jest to jeden z najlepszych wyników w województwie.
       Informacje z Urzędu Pracy są optymistyczne. W kwietniu zarejestrowanych było 5890 bezrobotnych, w maju - 5714. Wpływa na to wiele czynników.
       Więcej staży
       
  - Nadchodzi lato więc ofert pracy przybywa - mówi Marian Konopacki , dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmnie. - Zwiększa się także ilość staży i przygotowań zawodowych. Pozytywne efekty przynoszą też różnego rodzaju szkolenia prowadzone przez urząd.
       
  Jak mówi dyrektor, wiele osób spośród bezrobotnych nie wykazuje chęci do podjęcia pracy. - Można przyjąć, że wśród 138 wyłączonych w maju z ewidencji bezrobotnych, są tacy, którzy bez podania przyczyn odmówili podjęcia pracy - kontynuuje Konopacki. - Jest to jednak bardzo ryzykowne stwierdzenie. Podobnie do szarej strefy. Zależy ona od branży.
       Bez szarych w urzędzie
       
  Pracę na czarno podejmują pracownicy w krawiectwie, budownictwie, transporcie, czasem w rolnictwie. - Docierają do nas takie sygnały. Nie potrafię powiedzieć jednak na jaką skalę jest to zjawisko. Żeby to zbadać, musiałbym odwiedzić każdego pracodawcę z policją, a to niemożliwe - dodaje. - Pewien jestem natomiast tego, że szarej strefy nie ma w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem