Tereny bez podatku

  Tereny bez podatku

  (jk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trudna sytuacja na rynku pracy sprawia, że władze miast coraz częściej poszukują nowych sposobów na ściągnięcie inwestorów. Takich, dzięki którym zmniejszyłoby się bezrobocie. Tak jest również w Chełmnie.
       - Dysponujemy terenami przeznaczonymi na rozwój działalności handlowej, przemysłowej, produkcyjno- usługowej, hotelarskiej i gastronomicznej jak również pod budownictwo mieszkaniowe - mówi burmistrz Mariusz Kędzierski. - Mając na uwadze zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej miasta, wprowadziliśmy wiele zwolnień w podatku od nieruchomości wobec inwestorów, którzy są zainteresowane prowadzeniem działalności na naszym terenie.
       
  W przypadku działalności gospodarczej, rozpoczętej w nowo wybudowanym zakładzie zatrudniającym nie mniej niż pięćdziesiąt osób, przy nie zmniejszającej się skali zatrudnienia w okresie pięć lat, zwolnienie w podatku dotyczy okresu pierwszych czterech lat. Warunkiem jest jednak to, że osoby zatrudnione w firmie powinny mieszkać w Chełmnie. Natomiast kiedy ktoś rozpocząłby działalność gospodarczą w obiektach wcześniej istniejącego zakładu, w którym zatrudnia się nie mniej niż dwudziestu mieszkańców gminy i miasta Chełmno, przy nie zmniejszającej się skali zatrudnienia w okresie dwóch lat, zwolnienie w podatku obowiązuje przez dwa lata.
       Na okres dwóch i pół roku zwolnienia z podatku mogą liczyć szefowie firm i zakładów, którzy rozpoczną działalność gospodarczą w obiektach wcześniej istniejącego zakładu, w którym zatrudnią więcej niż dwieście osób i nie zwolnią ich przez dwai pół roku.
       - Z prawa do zwolnienia w podatku można skorzystać tylko raz - podkreśla burmistrz miasta. - Właściciele firm korzystający ze zwolnienia w podatku zobowiązani są do udokumentowania aktualnego stanu zatrudnienia pracowników w pełnym wymiarze czasu pracy. Jeżeli inwestorzy nie spełnią tych warunków, tracą prawo do zwolnienia z podatku. Czekają ich też inne konsekwencje. Jedną z nich jest zapłata odsetek od zaległości podatkowych, liczonych od terminu poprzedzającego ostatnią płatność.
       

       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem