W piórach albo naga

  W piórach albo naga

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Maria Kowalska, powiatowy rzecznik konsumentów, na co dzień pomaga w typowych konsumenckich problemach: za ciasne buty, za mała sukienka, porysowana szyba. Zdarzają się jednak niezwykłe reklamacje.
       Z zaskakującą sprawą rzecznik zetknęła się niedawno.
       - Przyszła kobieta, która w Grudziądzu kupiła puchową kurtkę. Niezadowolona z zakupu próbowała ją reklamować. Reklamacji jednak nie przyjęto - opowiada Maria Kowalska. - Po zdjęciu kurtki pani cała była w pierzu.
       Cała w piórach
       
  Materiał wewnętrzny, którym podszyta była kurtka, wykonany był z tworzywa, które przepuszczało puch i pierze na zewnątrz.
       Właściciel sklepu tłumaczył, że kurtka elektryzuje się pod wpływem... pocierania o ubranie i w związku z tym wychodzi pierze.
       Na gołe ciało?
       
  - Stwierdził, że to zjawisko naturalne! - podkreśla rzecznik. - Jak ją zatem zakładać, na gołe ciało? Kobieta dostała niezwykłą odpowiedź, że to rzecz powszechnie znana, iż ze wsadu kurtki wychodzi pierze. Sprzedawca nie dopatrzył się wady towaru, uznał więc, że nie ma obowiązku przyjąć reklamacji.
       
  Dlaczego nie widzi wady towaru i czemu nie przyjął reklamacji? - teraz Kowalska czeka na odpowiedź sprzedawcy.
       - Te absurdalne argumenty są nie do przyjęcia! Mam nadzieję,że mi to wyjaśni. Czekam na odpowiedź na moje pismo - mówi Kowalska.
       Celem handlowca jest sprzedać towar za wszelką ceną. Nie ma się co dziwić, że broni się przed przyjęciem reklamacji. Kobieta kupiła bubel, straciła pieniądze i teraz, na dodatek, nie ma co na siebie włożyć. Sprawa może ciągnąć się do zimy. Jeśli mróź nadejdzie szybciej, może nie pozostać jej nic innego, jak okrycie się.... puchową kołderką!
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem