Głuchy telefon

  (jk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od kilku lat w Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie działa telefon zaufania. Czy spełnia w pełni swoje zadanie?
       - Przyznam szczerze, że niewielu mieszkańcu decyduje się na korzystanie z numeru 677 03 07 - wyjaśnia młodszy inspektor Dariusz Borowski komendant powiatowy policji w Chełmnie. - Ten telefon stoi u mnie w gabinecie i osobiście odsłuchuję wszystkie wiadomości. Dzwoniącym zapewniamy całkowitą dyskrecję.
       
  Komendant podkreśla, że dzięki jednemu z mieszkańców, który zadzwonił pod numer telefonu zaufania udało zatrzymać się dealera narkotyków.
       - Innym razem dzięki mieszkańcowi powiatu, udało nam się ustalić dane personalne osób, które włamały się do kilku sklepów spożywczych. I tak wspólnymi siłami zatrzymaliśmy sprawców tych przestępstw - wspomina komendant.
       Policjanci z Chełmna czekają nie tylko na sygnały związane z handlem narkotyków czy włamaniami, ale także na wszelkie informacje dotyczące spraw korupcyjnych.
       - Przez cały czas zachęcamy mieszkańców, żeby z nami współpracowali, bo naszą wspólną troską powinno być bezpieczeństwo - dodaje Borowski. - Na Zachodzie mieszkańcy zwracają uwagę na wszystko. Jeżeli widzą, że na osiedlu kręcą się jakieś podejrzane osoby, albo widzą auto na obcych rejestracjach od razu dzwonią na policję. Nikt nie jest tak pomocny w chronieniu dobytku, jak spostrzegawczy sąsiad.
       Komendant podkreśla, że mieszkańcy powiatu, którzy zobaczą jakieś dziwne zachowanie innych osób, od razu powinni zgłosić ten problem policjantom. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy, a funkcjonariusze od razu zainterweniują.
       - Nie wiem dlaczego mieszkańcy powiatu tak rzadko korzystają z numeru telefonu zaufania. Powszechna znieczulica nie jest jednak tylko bolączką naszego powiatu - mówi Dariusz Borowski. - Nasze społeczeństwo jest obojętne na to, co się dzieje obok nich. A szkoda, bo ludzie powinni pamiętać o tym, że oni też mogą stać się ofiarami przestępców.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem