Długi spłacają

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Kontrola komisji rewizyjnej Rady Powiatu w chełmińskiej placówce zdrowia potwierdziła nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami publicznymi. Część błędów zostanie niebawem naprawiona.
       Po kontroli przeprowadzonej w Szpitalu przez Urząd Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy do Rady Powiatu wpłynęła nota sygnalizacyjna o nieprawidłowościach w gospodarowaniu pieniędzmi publicznymi oraz stosowaniu ustawy o zamówieniach publicznych.
       Zakupy wbrew przepisom
       Komisja rewizyjna potwierdziła błędy. Przede wszystkim chodzi o nieterminowe odprowadzanie składek na ZUS oraz na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych i Fundusz Pracy.
       - Kontrola obejmowała rok 2003 - powiedziała Mariola Burc, dyrektor Szpitala Rejonowego w Chełmnie. - Zadłużenie wynosiło blisko dwieście tysięcy złotych. Spłacamy je od grudnia zeszłego roku na podstawie ugody z Zakładem Ubezpieczeń. Za dwa tygodnie zapłacimy ostatnią ratę.
       
  Obecnie składki płacone są na bieżąco. Komisja stwierdziła też, że w kontrolowanym okresie robiono zakupy z naruszeniem przepisów o zamówieniach publicznych. Umowy z firmami Linde Gaz i BOC Gazy zostały zawarte w roku 2001, jako umowy wieloletnie. Tymczasem zawarcie tychże na okres dłuższy niż 3 lata wymaga zgody Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Na takiej samej zasadzie kupowano paliwo w PKN Orlen. Poza tym sporządzając umowę z Regionalnym Centrum Onkologii w Bydgoszczy na wywóz i spalanie odpadów szpitalnych, nie określono w niej wartości szacunkowej zamówienia.
       Szpital pod obserwacją
       
  - Do 30 czerwca zostanie przeprowadzona przez Zarząd Powiatu w szpitalu kontrola wewnętrzna, która zbada aktualną sytuację placówki i stwierdzi czy błędy nadal są powtarzane - zapewnił wicestarosta Zdzisław Gamański.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem