Czas na dopłaty

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do ARiMR w Grubnie wpłynęła zaledwie połowa spodziewanych wniosków o dopłaty bezpośrednie. Tymczasem pierwszy termin ich składania mija już za kilka dni.
       Rolnicy mają czas na złożenie wniosków o dopłaty unijne do gruntów rolnych do 15 maja. Potem za każdy dzień zwłoki stracą 1 procent dofinansowania. Po 6 czerwca nie dostaną ani grosza.
       Kilkaset więcej
       
  Do czwartku wpłynęło 1416 wniosków z powiatu chełmińskiego, czyli trochę ponad 50 procent dokumentów, jakie gospodarze złożyli w zeszłym roku.
       - Spodziewam się, że teraz wniosków będzie o kilkaset więcej - twierdzi Stefan Tomkowicz, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Grubnie. - Wielu rolników z różnych przyczyn dopiero obecnie zaczęło starania o pieniądze z Unii.
       
  Przez najbliższe kilka dni Agencję może więc zasypać lawina wniosków o dopłaty.
       - Może do nas trafić ich nawet 150 dziennie - zapewnia Tomkowicz. - Dlatego do 6 maja będziemy przyjmować wnioski od siódmej do dwudziestej. W sobotę i niedzielę od ósmej do osiemnastej, a cały tydzień do 15 maja, do godziny dwudziestej drugiej.
       
  Jednocześnie pomoc w wypełnianiu wniosków można uzyskać w Ośrodku Doradztwa Rolniczego i Izbie Rolniczej w Grubnie.
       Trzeba się spieszyć
       
  W zeszłym roku gospodarze, którzy złożyli wnioski, otrzymali około 19 mln zł dopłat. Jeśli nie zrobią tego w tym mogą stracić bardzo dużo pieniędzy, dlatego warto pospieszyć się i oddać wnioski w terminie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem