Każdy coś otrzyma

  Każdy coś otrzyma

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  - <i>W regulaminach stypendialnych promowane są dzieci z rodzin patologicznych </i>- twierdzi Czytelniczka. Magistrat odpowiada, że do pomocy mają prawo wszyscy uczniowie z biednych rodzin.<i>
       
       
  - Po zapoznaniu się z regulaminami przyznawania stypendium doszłam do wniosku, że otrzymają je uczniowie, którzy pochodzą z rodzin patologicznych - uważa nasza Czytelniczka. - A co mają zrobić rodziny, które dochód przekroczyły o kilkanaście złotych, mąż nie bije żony i nie pije alkoholu?. Mam wrażenie, że gmina wspiera w ten sposób Ośrodek Pomocy Społecznej.
       
  Dlaczego nie wyniki?
       
  Czytelniczka twierdzi, że zwykłe rodziny bez problemów nie mają szans na dofinansowanie.
       - Dziwi mnie, że nie bierze się pod uwagę wyników w nauce uczniów - dodała kobieta.
       Najniższe stypendium
       
  W Urzędzie Miejskim wyjaśniono nam, że stypendium uczniowskie jest zasiłkiem socjalnym, który mogą dostać wszystkie dzieci bez względu na to, jak się uczą.
       - Wyniki w nauce dotyczą tylko wsparcia motywacyjnego, a nie socjalnego - wyjaśnia Ewa Nowicka, wiceburmistrz. - W przypadku stypendiów uczniowskich bierze się pod uwagę kryteria zalecane przez ustawodawcę, czyli dochód, bezrobocie, alkoholizm i tak dalej.
       Wnioski o stypendium można dostarczyć do końca kwietnia. Teraz jest ich ok. 350. Miasto dostało 123 tys. zł na rok.
       - Chcemy, żeby pieniądze dostali wszyscy, którzy spełnią kryteria - zapewnia wiceburmistrz Nowicka. - Dlatego w tym roku rozpoczniemy wypłatę prawdopodobnie od marca, a nie od stycznia. Niestety wypłacimy najniższą stawkę, czyli 44 złote 80 groszy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem