Uwaga na oszustów!

  Uwaga na oszustów!

  (MaS)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Chełmińska policja apeluje o rozwagę do osób, które dokonują transakcji przez Internet. Coraz więcej internautów pada ofiarą oszustów.
       Przykłady oszustw można mnożyć. Ktoś na aukcji internetowej zakupił telefon komórkowy za kilkaset złotych i nigdy go nie otrzymał, ktoś inny pozbył się gotówki, bo chciał przez Internet kupić kartę pamięci do aparatu cyfrowego.
       - Coraz więcej osób staje się ofiarami oszustw komputerowych - wyjaśnia sierżant Agnieszka Sobieralska , rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. - Wielu internautów chcąc szybko kupić towar po atrakcyjnej cenie, nie sprawdza wiarygodności sprzedawcy i wpada w zastawioną pułapkę.
       
  Aby się bronić, warto sprawdzać komentarze aukcyjne, dotyczące danego sprzedawcy. Mogą to być komentarze pozytywne, negatywne lub neutralne. Trzeba zwracać uwagę na cenę towaru. Zbyt niska może budzić wątpliwości, na przykład, gdy ktoś oferuje telefon komórkowy za 800 złotych, a w rzeczywistości w sklepie kosztuje on trzy razy więcej.
       Ostrożnie z hasłami
       Po zakończeniu transakcji trzeba sprawdzić dane sprzedawcy dzwoniąc na informację telefoniczną, czy rzeczywiście dany numer należy do człowieka, od którego kupiliśmy towar.
       - Trzeba być ostrożnym przy zawieraniu umów z kontrahentami, którzy wcześniej sprzedawali książki, a teraz handlują telefonami komórkowymi - dodała rzecznik Sobieralska.
       Policja apeluje też, aby ostrożnie korzystać z haseł w Internecie. Najbezpieczniejsze są hasła literowo - cyfrowe. Warto również korzystać ze specjalnych systemów zabezpieczających naszą transakcję w wirtualnej przestrzeni.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem