Papierowa praca

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Przejęcie programu o przeciwdziałaniu bezrobociu oraz dyskusja na temat złego stanu rynku pracy w powiecie. To główne punkty ostatniego posiedzenia Powiatowej Rady Zatrudnienia.
       W pierwszej kolejności rada zapoznała się z projektem planu aktywizacji bezrobotnych na lata 2005-2008.
       - Jesteśmy jednym z nielicznych powiatów, którzy mają taki program - mówił Marian Konopacki , dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmnie.
       Sęk w tym, że program ten jest tylko na papierze i tak właściwie niewiele z jego istnienia wynika. Chwała jednak, że jest. Członkowie rady przyjęli go jednogłośnie.
       W kolejnym punkcie dyrektor Konopacki przedstawił sprawozdanie z działalności urzędu za ubiegły rok. Można w nim znaleźć takie dane jak te, że większość bezrobotnych to kobiety, młodzież między 18 a 25 rokiem życia oraz mieszkańcy wsi. Dlaczego? Otóż, jak mówili członkowie rady, kobiet jest więcej niż mężczyzn. Podobnie ma się z mieszkańcami wsi. Natomiast jeżeli chodzi o młodzież, wniosek był jeden - nieodpowiednie kierunki kształcenia.
       W ostatnim punkcie rada zapoznała się z obecnymi działaniami urzędy pracy.
       - Mamy przygotowane programy prac publicznych i interwencyjnych - mówił dyrektor Konopacki. - Z tych pierwszych skorzysta około 270-350 osób. Z drugich - 89. Poza tym uruchamiamy program "Powracamy, pomagamy", w którym weźmie udział 90 kobiet. Ruszył Fundusz Pożyczkowy. Ogłosiliśmy konkurs na 124 staże absolwenckie i przygotowanie zawodowe. Udzielimy też 14 dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem