Tylko dla panów

  Joanna Kulczyk

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Od końca ubiegłego roku bezrobocie w powiecie chełmińskim znowu się zwiększyło. Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest ponad sześć tysięcy osób.
       
       
  - W dalszym ciągu szybciej zatrudnienie udaje się znaleźć panom - mówi Sławomir Cieślicki, zastępca dyrektora w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmnie. - W całym kraju pracodawcy na niektóre stanowiska nadal poszukują wyłącznie mężczyzn. Nie słyszałem nigdy, żeby ktoś chciał zatrudnić kobietę do prac budowlanych bądź jako palacza centralnego ogrzewania.
       
  Znaleźli pracę
       
  Najwięcej bezrobotnych od końca ubiegłego roku przybyło w gminach: Unisław (49), i Stolno (8). Części osób udało się jednak znaleźć zatrudnienie. I tak w Chełmnie pracę znalazło 8 osób, w gminie Chełmno 5, w gminie Kijewo Królewski 9, w gminie Lisewo 5, a w gminie Papowo Biskupie 18 osób.
       Więcej kobiet
       
  Z danych z ostatniego dnia lutego wynika, że w powiecie chełmińskim pracy szuka 2725 mężczyzn i 3289 kobiet.
       Prawo do zasiłku ma łącznie 946 bezrobotnych, w tym tylko 349 kobiet.
       Szanse dla absolwentów
       
  - W dalszym ciągu największe szanse na zatrudnienie mają absolwenci, bo to właśnie na takie osoby nastawiona jest większość programów przeciwdziałających bezrobociu. Szybciej pracę znajdują też osoby z wykształceniem wyższym. Jeżeli urzędy lub instytucje szukają na przykład pracowników administracyjno-biurowych, w pierwszej kolejności pytają o osoby, które ukończyły studia - wyjaśnia Sławomir Cieślicki.
       
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem