Przylecieli zza oceanu

  Przylecieli zza oceanu

  JOANNA KULCZYK

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Od 4. do 6. stycznia Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży w Chełmnie gościło czternastu młodych ludzi z Kanady, Ukrainy i Polski, którzy przyjechali do naszego miasta w ramach programu "NetCrops 2004/2005".
       - "NetCorps" to program wymiany młodzieży, w którym uczestnicy pierwsze trzy miesiące spędzają w Kanadzie, a kolejne trzy na Ukrainie - wyjaśnia Marcin Skonieczka, kierownik polskiej grupy. - W tym roku druga faza wyjątkowo odbyła się w Polsce. Stało się tak przez sytuację polityczną na Ukrainie.
       W trakcie trwania programu uczestnicy będą pracować jako wolontariusze w instytucjach publicznych w Płużnicy, Lisewie i Wąbrzeźnie. Będą też udzielać m. in. lekcji języka angielskiego, francuskiego, pomagać osobom niepełnosprawnym.
       Plan realizowany jest przez trzy organizacje: Kanada Świat Młodzieży z Kanady, Fundację Wspomagania Wsi z Polski i Akademię Ostohską z Ukrainy. Grupa ma dwóch opiekunów. Ze strony polskiej jest nim Marcin Skonieczka, natomiast z kanadyjskiej, Jennifer Chong.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem