Ukrainiec zginął na drodze. Nie miał odblasków i...

  Ukrainiec zginął na drodze. Nie miał odblasków i prawdopodobnie był nietrzeźwy

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  26-letni Ukrainiec, który przyjechał do naszego kraju do pracy, do domu już nie wróci. Został śmiertelnie potrącony. Mógł być nietrzeźwy.
  Kierujący oplem astrą 21-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego podczas manewru wyprzedzania uderzył w grupę idących pieszo z naprzeciwka czterech

  Kierujący oplem astrą 21-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego podczas manewru wyprzedzania uderzył w grupę idących pieszo z naprzeciwka czterech mężczyzn. Jeden zginął na miejscu ©PPSP Chełmno

  To co jest pewne, idąc poboczem nie miał kamizelki odblaskowej. Mieszkańcy gminy mówią, że 4-osobowa grupa mężczyzn wracała drogą powiatową numer 1624 ze spotkania z kolegami. Wczoraj około godz. 20.30 w Brzozowie w powiecie chełmińskim wjechał w nich opel astra.

  - Kierujący 21-letni mieszkaniec naszego powiatu, podczas wyprzedzania uderzył w grupę idących z naprzeciwka mężczyzn - mówi asp. szt. Gabriela Andrzejczyk, p.o. oficera prasowego KPP w Chełmnie. - Jeden z nich poniósł śmierć na miejscu, inny - z obrażeniami ciała - trafił do szpitala. Pozostałym dwóm uczestnikom nic się nie stało.

  Droga była zablokowana. Poszkodowany został karetką przetransportowany - w celu przeprowadzenia diagnostyki - do lecznicy w Świeciu. Jak mówi policjantka, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  - Przeprowadzone zostały oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu - dodaje policjantka. - Przesłuchiwani są świadkowie. Kierowca został zbadany i był trzeźwy. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenie przebiegu zdarzenia.

  Udało nam się ustalić, że Ukraińcy pracowali w Zakładzie Produkcyjnym Adriana Furniture.

  - To pracownicy, których zatrudniliśmy za pośrednictwem agencji z Mińska - mówi Marek Karwan, prezes Adriany. - Jesteśmy kontakcie. To nie pierwszy dla nich przypadek, że w Polsce umiera człowiek z innego kraju, w którego zatrudnieniu pośredniczyli. To smutne. Jego ciało wróci na Ukrainę. Wszystko jest pod kontrolą. Poszkodowany, gdy będzie chciał, pojedzie do domu.

  W Adrianie pracuje kilkunastu Ukraińców. Jak zaznacza prezes, moda na pracowników z tego kraju nie dotarła do jego firmy. Choć rąk do pracy potrzeba.

  - Poszkodowany miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu - podkreśla Andrzejczyk.

  Nie wiadomo, czy ofiara też była nietrzeźwa. Niestety, mężczyźni nie zadbali o to, aby być widocznymi. Nie mieli kamizelek ani odblasków.

  Apelujemy do pracodawców, przypominajcie pracownikom, zwłaszcza tym z innych krajów, o obowiązku noszenia odblasków po zmroku. Nawet w terenie zabudowanym. A może nawet zdecydujcie się kupić dla tych, którzy docierają do zakładów pieszo, odblaski lub kamizelki. Co Państwo na to?


  Pogoda na dzień (14.03.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
  Źródło: TVN Meteo Active/x-news

  Komentarze (11)

  Wszystkie komentarze (11) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem