Pobiegnij ulicami Chełmna. Parami też

  Pobiegnij ulicami Chełmna. Parami też

  Monika Kaczyńska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tegoroczne 46 Ogólnopolskie Biegi Uliczne - Memoriał Jana Schmeltera odbędą się 2 kwietnia. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. . 11.
  Można zapisywać się na chełmiński maraton

  Można zapisywać się na chełmiński maraton ©archiwum GP

  Trasa biegów najstarszej imprezy biegowej na Kujawach i Pomorzu została wyznaczona po urokliwych uliczkach chełmińskiej starówki. Start i meta nastąpi na rynku.
  - Spodziewamy się ponad 500 biegaczek i biegaczy na dystansach od 470 metrów, czyli jedno okrążenie chełmińskiego rynku dla najmłodszych dziewczynek i chłopców do 5000 metrów w biegu open - dla walczących o puchary burmistrza Chełmna i prezesa Agro-Sieci Chełmno - podkreśla Józef Welter, wiceprezes Nadwiślanina Chełmno, który jest organizatorem imprezy. - Ten najdłuższy wystartuje o godz. 13.05. Ponadto, niewątpliwą atrakcją imprezy będzie II Bieg Zakochanych Par na dystansie 1700 metrów.
  W biegu tym liczy się wspólny czas każdej pary. Stąd też wspólny dorobek czasowy decyduje o zajętym przez taką dwuosobową drużynę miejscu. Ten start zaplanowano na godz. 12.15.
  - Temu biegowi patronuje Chełmiński Dom Kultury - dodaje Józef Welter. - W ramach tej imprezy odbędzie się dziesięć biegów w tym trzy biegi łączone - wspólnie kobiety i mężczyźni- U18, U20 i U23 i starsi.
  W zawodach zapowiedzieli udział biegacze z zaprzyjaźnionego z Chełmnem niemieckiego miasta Hann. Munden.
  - W dniu zawodów na części ulic i ciągów pieszych, między godz. 10.45 a 13.45, nastąpią ograniczenia w ruchu dla pojazdów i mieszkańców - informują organizatorzy. - Za te utrudnienia przepraszamy kierowców i pieszych.
  Organizatorami tegorocznych biegów są MLKS Nadwiślanin Chełmno, Gmina Miasto Chełmno i Chełmiński Dom Kultury. Zapisy do 31 marca prowadzone są stronie na: www. mlksnadwislanin.pl lub na adres: MLKS Nadwiślanin, ul. Hallera 11, 86-200 Chełmno, tel./fax. 56 686 06 12 oraz e-mailem: [email protected]

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem