Mógł dostać 5 punktów karnych, teraz może dostać 10 lat...

  Mógł dostać 5 punktów karnych, teraz może dostać 10 lat więzienia

  BOB

  Aktualizacja:

  Nawet 10 lat więzienia grozi kierowcy, który chciał wręczyć łapówkę policjantowi.

  Nawet 10 lat więzienia grozi kierowcy, który chciał wręczyć łapówkę policjantowi. ©pixabay

  Policjant ruchu drogowego na drodze krajowej nr 55 zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym, który wyprzedzając pojazd przekroczył linię podwójną ciągłą. W trakcie czynności zaproponował policjantowi łapówkę - 200 złotych na obiad.
  Nawet 10 lat więzienia grozi kierowcy, który chciał wręczyć łapówkę policjantowi.

  Nawet 10 lat więzienia grozi kierowcy, który chciał wręczyć łapówkę policjantowi. ©pixabay

  W piątek 8 czerwca policjant patrolujący teren powiatu chełmińskiego na drodze krajowej nr 55 zauważył kierującego samochodem ciężarowym daf wraz z naczepą, który podczas wyprzedzania pojazdu przekroczył linię podwójną ciągłą.

  - Policjant zatrzymał kierowcę ciężarówki. Podszedł do kierującego informując go o tym, że popełnił wykroczenie. Poprosił kierowcę aby z dokumentami podszedł do radiowozu, gdzie sprawdził trzeźwość kierującego.
  Poinformował 54-letniego mężczyznę, że za wykroczenie nakłada na niego mandat karny w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. Jak zawsze w takich przypadkach policjant pouczył mężczyznę, że ma prawo odmówić przyjęcia mandatu, a wtedy wniosek o ukaranie zostanie skierowany do sądu - relacjonuje mł. asp. Anita Zielińska, oficer prasowy KPP Chełmno.

  Ukarany miał jednak inny pomysł na rozwiązanie sprawy - wsadził w kieszeń koszuli policjanta banknot 200-złotowy informując, że "to na obiad". Funkcjonariuszowi nie pozostało nic innego jak poinformować mężczyznę, że dopuścił się czynu korupcyjnego. A ten zagrożony jest kara daleko poważniejszą niż ta nałożona za przekroczenie "podwójnej ciągłej". Za próbę korupcji funkcjonariusza grozi bowiem 10 lat więzienia.


  Pogoda na dzień (11.06.2018) | KUJAWSKO-POMORSKIE
  Źródło: TVN Meteo/x-news

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Serwis Grillowy