Książka i rock and roll w Gołotach

  Książka i rock and roll w Gołotach

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Unisławianie, warto wybrać się na koncert

  Unisławianie, warto wybrać się na koncert ©archiwum GP

  W tym tygodniu unisławianie spragnieni kulturalnych doznań nie muszą się nudzić. Najpierw czeka ich m.in. spotkanie z autorem książki o Gołotach.
  Unisławianie, warto wybrać się na koncert

  Unisławianie, warto wybrać się na koncert ©archiwum GP

  Ciekawie zapowiada się spotkanie z książką w roli głównej. A mowa o „Niebywałych dziejach Gołot”, które zostały spisane przez Jerzego Świetlika.
  Jak już informowaliśmy, gdy książka się ukazała, historyk, dokumentalista przytoczył w niej najważniejsze fakty z historii tej wsi. Podczas spotkania opowie i poda przykłady na to, że Gołoty mają niebywałą przeszłość, na przykład więzi rodowe - chociażby z Krasińskimi, Potockimi, czy Radziwiłłami. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść w piątek do Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16. Po autorskiej prezentacji będzie okazja do nabycia książki.
  Dzień później, 25 marca, unisławianie będą mieli okazję na spędzenie wieczoru z największymi gwiazdami polskiego big-beatu, czyli rockandrollo-wy festiwal wspomnień.
  - Zespoły: Czerwone Gitary, Skaldowie, No To Co i Trubadurzy wystąpią w CKK Jordanki w Toruniu., a my - na to niecodzienne wydarzenie - organizujemy wyjazd - mówi Paweł Marwitz, dyrektor unisławskie-go GOK-u. - Nastąpi w sobotę, o godz. 16. Co więcej, festiwal ten poprowadzi kabaret Elita. Koszt udziału wynosi 80 złotych, w cenie jest i bilet i przejazd.
  Ilość miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność wpłat, które należy dokonywać w biurze GOK-u od poniedziałku do piątku - od godz. 9 do 20.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem