Gazeta Pomorska

Zajrzeliśmy do środka remontowanego Teatru Kameralnego [dużo zdjęć]

W środę (13 czerwca)  zajrzeliśmy do wnętrza remontowanego właśnie Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy. Z końcem 2019 roku ma otworzyć

Arkadiusz Wojtasiewicz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/33] Następne

Zajrzeliśmy do środka remontowanego Teatru Kameralnego [dużo zdjęć]

W środę (13 czerwca) zajrzeliśmy do wnętrza remontowanego właśnie Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy. Z końcem 2019 roku ma otworzyć swoje drzwi dla publiczności. A jak tam wygląda w tej chwili? Sprawdźcie!

Prace w dawnym Teatrze Kameralnym przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy rozpoczęły się w maju tego roku. Prowadzi je firma EBUD. Na początek trzeba było przygotować zaplecze, później sprawdzaniem nośności poszczególnych ścian. Teraz już zaczęły się demontaże i rozbiórki poszczególnych części budynku.

Jak będzie wyglądał teatr po remoncie i rozbudowie? Zgodnie z założeniami projektu zachowana ma zostać ściana od strony ul. Podwale, w której zostaną odkryte otwory okienne, docelowo podkreślone granitowymi zdobieniami. Cała konstrukcja budynku, łącznie ze ścianami fundamentowymi, zostanie natomiast wzniesiona od nowa. Elewacja Kameralnego będzie utrzymana w biało-szarej kolorystyce. Na cokole zaprojektowano okładziny z piaskowca, a na dachu odtwarzanego budynku głównego zostanie zastosowana grafitowa blacha na rąbek. Z kolei budynek zabytkowy z zaplanowaną w środku kawiarnią będzie przykryty karpiówką.

W rozbudowanym i przebudowanym teatrze, który przede wszystkim ma się skupić na działaniach skierowanych do dzieci i młodzieży, znajdzie się między innymi duża sala teatralna z widownią na około 200 osób oraz zaplecze garderobiane z sanitariatami, hol z kasami i pomieszczeniami obsługi widzów, foyer i szatnie. Na drugiej kondygnacji mają być usytuowane biura, a główne sanitariaty znajdą się w części podziemnej.

Teatr Kameralny ma być gotowy do końca 2019 roku.

Polecamy