Masz konto w Pomorskiej?

  Zaloguj się

  Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy dostali kod dostępu do Pomorskiej.

  Gazeta Pomorska

  Masz konto w Piano?

  Zaloguj się do Piano

  Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy samodzielnie kupili abonament.

  Bydgoszczanie oszukali w sieci ponad 500 osób!

  Bydgoszczanie oszukali w sieci ponad 500 osób!

  mc za KWP Bydgoszcz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  21-latka i jej 24-letni wspólnik z Bydgoszczy naciągali klientów portali aukcyjnych. Mogli w ten sposób wyłudzić nawet 50 tys. zł.
  Policjanci z komendy wojewódzkiej oraz komisariatu Bydgoszcz Śródmieście rozbili grupę oszustów internetowych. Podejrzani usłyszeli zarzut oszukania około 500 osób na terenie całej Polski.

  - Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zebrali informacje, które wskazywały na przestępczy proceder grupy działającej na jednym z portali aukcyjnych - mówi nadkom.
  Maciej Daszkiewicz, z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej KWP. - Z dokonanych ustaleń wynikało, że sprawcy zakładając konta oferowali do sprzedaży m.in. akcesoria komputerowe oraz elektronarzędzia. Kupujący, dokonując przelewów na podane konta bankowe, nie otrzymywali zakupionych artykułów. Aby utrudnić zidentyfikowanie oszuści, za pomocą internetu, oferowali udzielanie pożyczek gotówkowych i w ten sposób uzyskiwali niezbędne dane osobowe, które były wykorzystywane do zakładania kont aukcyjnych oraz bankowych.

  Ofiarami przestępczej działalności grupy padło około pół tysiąca osób w całej Polsce. Podejrzanych udało się zatrzymać dzięki współpracy z Grupą Allegro. Bezpośrednio zatrzymali ich natomiast policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bydgoskiego komisariatu Śródmieście.

  - W czwartek kryminalni weszli do pięciu mieszkań na terenie miasta - dodaje Daszkiewicz. - Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli przedmioty oraz dokumenty służące do popełniania przestępstw. Dodatkowo, w jednym z mieszkań, funkcjonariusze znaleźli najprawdopodobniej środki odurzające, które trafiły do badań w laboratorium kryminalistycznym. Do sprawy policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku od 21 do 32 lat.

  Suma wyłudzonych pieniędzy sięga 50 tys. złotych.

  - Wobec 21-latki i 24-letniego mężczyzny, którzy mogą odpowiadać za organizację tego przestępczego procederu, prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie - mówi Daszkiewicz. - Trafili na miesiąc do aresztu. Wobec pozostałych mężczyzn, w wieku 22 i 32 lata, prokurator zastosował policyjny dozór. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą przypuszczenia policjantów podejrzani odpowiedzą również za przestępstwa narkotykowe.

  ***
  Liga Mistrzów z pomorska.pl:
  Juventus - Bayern online. Transmisja w tv i internecie

  Arsenal - Barcelona online. Transmisja w tv i internecie [22.02.2016]

  Arsenal - Barcelona online. Mecz za darmo [Transmisja w NC +]

  Juventus - Bayern online. Transmisja meczu Ligi Mistrzów [23.02.2016]

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy