Film
  Odc. 2/4: Broń cenna jak życie

  Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

  Rozwiń

  Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

  W 2. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" opowiadamy, jak powstańcy zdobywali i konstruowali uzbrojenie w oblężonym mieście. Sprawdzamy też, jak działały Błyskawice, Piaty, powstańcze katapulty, granatniki i miotacze płomieni. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

  Obejrzyj wszystkie odcinki
  Zwiń
  Obejrzyj wideo
  Zabójstwo sprzed 18 lat wyjaśnione. Podejrzany aresztowany!

  Zabójstwo sprzed 18 lat wyjaśnione. Podejrzany aresztowany!

  red

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Bydgoszczy zatrzymano 39-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Sprawa sięga aż 1998 roku.
  Sprawa zabójstwa sprzed 18 lat została rozwikłana przez policjantów z tzw. "Archiwum X" Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i prokuratora.

  17 stycznia 1998 r. w Strzelcach Górnych, w podbydgoskiej gminie Dobrcz, w studni znaleziono zwłoki 77-letniej właścicielki gospodarstwa rolnego. Od początku wiadomo było, że doszło do zabójstwa. Ciało kobiety leżało w 8,5-metrowej studni pod warstwą kamieni i drewnianych kłód. Sekcja zwłok wykazała także, że kobieta miała liczne śmiertelne obrażenia.

  Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania w styczniu 1998 roku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. materiały policji


  Śledztwo prowadzone w tej sprawie zakończono w grudniu 1998 roku. Pomimo przesłuchania wielu świadków i zabezpieczonych na miejscu śladów nie ustalono, kto dokonał tej makabrycznej zbrodni. Pół roku temu sprawą ponownie zajęli się policjanci Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i prokurator z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. Od tego czasu policjanci dotarli do osób, które stały się kluczowe dla rozwiązania tej sprawy.

  We wtorek, 16 lutego, w Bydgoszczy zatrzymano 39-letniego mężczyznę. Następnego dnia mężczyzna trafił do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ i zatrzymany usłyszał zarzut dokonania w styczniu 1998 roku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Jak ustalono, sprawca dokonał tej zbrodni na tle rabunkowym.

  Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzany pozostanie w areszcie.

  materiały policji
  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy