Zaparkujesz swój rower na postoju

  Zaparkujesz swój rower na postoju

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zaparkujesz swój rower na postoju

  ©fot. sxc.hu

  Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej szykuje niespodzianki dla amatorów dwóch kółek. Jeszcze w tym roku na terenie miasta pojawią się specjalne stojaki parkingowe dla rowerów.
  Zaparkujesz swój rower na postoju

  ©fot. sxc.hu

  www.pomorska.pl/bydgoszcz


  Więcej informacji z Bydgoszczy na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz  Kup Gazetę Pomorską przez SMS

  Kup Gazetę Pomorską przez SMS


  Kup Gazetę Pomorską przez SMS - kliknij  Drogowcy właśnie analizują propozycje, jakie do nich wpłynęły w ramach akcji "Wnioskuj o stojak".
  - Dostaliśmy 19 zgłoszeń, ale musimy jeszcze sprawdzić warunki techniczne i prawne wskazanych lokalizacji - mówi Krzysztof Kosiedowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Bydgoszczy.
  Konstrukcje, w kształcie odwróconej litery "U" staną w pasach drogowych administrowanych przez władze Bydgoszczy. Wszystkie będą dokładnie oznakowane.

  Pracownicy ZDMiKP rozważą też apel cyklistów o korektę regulaminu przewozu rzeczy środkami komunikacji miejskiej. Chodzi o umieszczenie w nim słowa "rower" - Pochylimy się nad propozycją, ale przypominamy, że na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i komfort jazdy pasażerów - uściśla Kosiedowski. Zaraz też dodaje, że obecnie nie ma jednoznacznego zakazu przewozu rowerów w autobusach i tramwajach. - Opierając się na tak zwanym przyzwoleniu społecznym, a przede wszystkim wypadkach losowych - nagłe załamanie pogody, czy uszkodzenie roweru - można przewieźć rower. Oczywiście z poszanowaniem zdania innych pasażerów i płacąc za bilet według obowiązującej taryfy - wyjaśnia.

  Niestety, amatorzy dwóch kółek nie mają co liczyć na ścieżkę rowerową wzdłuż Gdańskiej, a dokładnie pomiędzy Starym Rynkiem a Kamienną. - Sprawa jest trudna, bo choć Gdańska jest szeroka, to w środku ulicy znajduje się torowisko tramwajowe, a i natężenie ruchu samochodowego jest bardzo duże. Do tego dochodzi ogromne zapotrzebowanie na miejsca postojowe dla samochodów - tłumaczą drogowcy. Z tego samego powodu nie da się zamienić chodników na ciągi pieszo-rowerowe, a inicjatywę przekreślają względy ekonomiczne.

  Drogowcy przypominają też, że wyznaczenie ścieżek rowerowych nie sprowadza się tylko do wymalowania pasów. Związane z takim zadaniem koszty pojawiają się jeszcze przy: organizacji objazdów wokół przystanków, adaptacji urządzeń i programów sygnalizacji świetlnych, zmianach w organizacji ruchu na skrzyżowaniach, obniżaniu krawężników, poprawianiu stanu technicznego nawierzchni, czy omijaniu kolizji z punktami handlowymi, drzewami, słupami, itp. A na to wszystko pieniędzy w obecnym budżecie ZDMiKP nie ma.

  W sobotnim wydaniu "Pomorskiej" wrócimy do opisanej przez nas koncepcji przebudowy ulicy Dworcowej i związanego z nią protestu Stowarzyszenia Bydgoszcz Rowerowa.
  Udostępnij


  Ranking uczelni wyższych (Nestle). Lubię, więc studiuję...

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Podniebna Bydgoszcz

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Wiadomości z Bydgoszczy