SERWIS PLUS
  KUJAWSKO-POMORSKIE

  Adrian Zieliński: - Doping!? Musiałbym być wariatem...

  Rozwiń
  SERWIS PLUS
  Zwiń

  Adrian Zieliński: - Doping!? Musiałbym być wariatem...

  - Wyjaśnię - przez osiem miesięcy leczyłem się antybiotykami na gronkowca. Stąd taka reakcja skórna - mówi Adrian Zieliński.

  Mróz przegonił robotników z placu budowy na Wojska Polskiego

  Mróz przegonił robotników z placu budowy na Wojska Polskiego

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Remont zatoki autobusowej wstrzymano już dwa tygodnie temu

  Remont zatoki autobusowej wstrzymano już dwa tygodnie temu ©Jarosław Pruss

  Na początku przyszłego tygodnia drogowcy wznowią remont zatoki autobusowej przy Wojska Polskiego. Niestety, roboty i związane z nimi utrudnienia potrwają jeszcze prawie miesiąc.
  Remont zatoki autobusowej wstrzymano już dwa tygodnie temu

  Remont zatoki autobusowej wstrzymano już dwa tygodnie temu ©Jarosław Pruss

  - Rozkopać, postawić ograniczenie prędkości i zniknąć z placu robót - tak pracować potrafią chyba tylko nasi drogowcy - denerwuje się nasz Czytelnik, Marek Lipkowski.

  Ograniczenie stoi, a na budowie pusto

  Nasz rozmówca mieszka na Wzgórzu Wolności, gdzie ponad tydzień temu ruszył generalny remont zatoki autobusowego przystanku "Wojska Polskiego - Ujejskiego". - Takie traktowanie kierowców to skandal, bo albo się rozpoczyna remont i od razu kończy, albo czeka na odpowiedni moment - dodaje.
  - Przecież Wojska Polskiego jest jedną z głównych ulic nie tylko na naszym osiedlu, ale i w całym mieście. Tymczasem wszyscy kierowcy muszą na jej krótkim odcinku zwalniać do 30 kilometrów na godzinę i spokojnie mijać porzucony plac budowy - mówi.

  Wczoraj wysłaliśmy na miejsce fotoreportera, którego zdjęcie porównaliśmy z fotografią Pana Marka. I choć przesłał nam ją 3 marca, to nie znaleźliśmy żadnych różnic.

  - W tej sytuacji kierowcy mają chyba prawo się denerwować? - pytamy bydgoski Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

  - Owszem, prace ruszyły na początku marca, ale szyki pokrzyżowała nam pogoda. Nocami temperatury spadały do sześciu, a nawet ośmiu stopni poniżej zera. Nie mieliśmy na to żadnego wpływu i roboty trzeba było przerwać - przyznaje Krzysztof Kosiedowski z zespołu prasowego Urzędu Miasta w Bydgoszczy. - Przepraszamy wszystkich za kłopoty - mówi. Zaraz też dodaje, że prognoza pogody daje nadzieje na rychłe wznowienie robót. - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to drogowcy wrócą na Wojska Polskiego już na początku przyszłego tygodnia - zapewnia.

  Nie tylko nawierzchnia

  Niestety, okazuje się, że wymiana nawierzchni zatoki to nie wszystko. Czeka ją bowiem kapitalny remont, co oznacza, że prace i związane z nimi utrudnienia potrwają blisko miesiąc.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Podniebna Bydgoszcz

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Wiadomości z Bydgoszczy