Zmiany na Starym Rynku

  Zmiany na Starym Rynku

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Z powodu organizowanej na płycie Starego Rynku imprezy sylwestrowej drogowcy zmienią w jego okolicy organizację ruchu.

  Od jutra od godz. 19 całkowicie dla ruchu zostanie zamknięta ulica Jana Kazimierza (od ulicy Długiej do Starego Rynku), Stefana Batorego, Jezuicka, Ku Młynom, przyrzecze, Farna, Malczewskiego, Niedźwiedzia, Stary Rynek, Kręta, Grodzka (od Malczewskiego do Podwale) oraz Mostowa (od początku Mostu do ulicy Grodzkiej).


  Godzinę później z ulic: Jana Kazimierza (na odcinku od ulicy Długiej do Starego Rynku), Stefana Batorego, Jezuickiej, Niedźwiedziej, Farnej (od Jezuickiej do Malczewskiego), Krętej, Podwale (od Krętej do Grodzkiej), Grodzkiej (od Malczewskiego do Podwale), Rybim Rynku, Mostowej (od początku mostu do ulicy Grodzkiej) i ze Starego Rynku znikną miejsca parkingowe i tzw. koperty. Pojawią się za to znaki zakazujące zatrzymywania się razem ze znakami ostrzegającymi przed możliwością odholowania auta nieuważnego kierowcy.


  Wcześniej, bo już od niedzieli od godz. 6 rano nie będzie można przejechać wzdłuż północnej pierzei Starego Rynku i ulicą Mostową.


  Osoby, które będą chciały przywitać Nowy Rok na Starym Rynku powinny w takim razie skorzystać z komunikacji miejskiej. Niestety, autobusy i tramwaje nie będą kursować według dotychczasowych rozkładów. Zmiany w kursach zaczną obowiązywać w niedzielę o godz. 20. - Ograniczymy ilość kursujących autobusów i zawiesimy linie 74, 75 i 81 - informuje Bogumił Grenz, rzecznik prasowy drogowców.


  Autobusy nocne - 31N, 32N, 33N, 34N, 35N - będą kursować według niedzielnego rozkładu jazdy. Oznacza to wydłużenie czasu ich funkcjonowania. Do tego jeżdżące do tej pory na tych liniach krótkie autobusy zastąpią większe przegubowce.


  W poniedziałek wszystkie autobusy i tramwaje będą kursować według niedzielnego rozkładu jazdy. Również w poniedziałek, o godz. 8 rano przestaną obowiązywać wprowadzone wcześniej zmiany w organizacji ruchu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy