Kromka chleba - ich życzenie na Święta

  Kromka chleba - ich życzenie na Święta

  (asz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od dziś bydgoscy studenci będą sprzedawać upominki UNICEF-u, z których dochód wspomoże maluchy z krajów trzeciego świata.

  Świąteczne pocztówki, a także notesy, kubki, świece, zabawki, albumy czy koszulki będzie można kupić na terenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w budynkach przy ul. Chodkiewicza 30 i Przemysłowej 34. Natomiast studenci Collegium Medicum UMK będą sprzedawać upominki w holu głównym szpitala im. Jurasza (przy wejściu głównym, od strony ul. Skłodowskiej-Curie).


  Stoiska na UKW czynne będą do 9 grudnia, natomiast punkt w szpitalu i jeden dzień krócej. Upominki można kupować w godz. od 9 do 15. Trzeba za nie zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.


  Zebrane w ten sposób pieniądze UNICEF przeznaczy na kupno jedzenia i szczepionek dla dzieci z krajów trzeciego świata. Część z nich wyda także na walkę z AIDS i HIV w tych regionach. Polski oddział UNICEF-u do akcji włączył się już po raz piąty.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy