Platforma ma kilku kandydatów na zastępcę

  Platforma ma kilku kandydatów na zastępcę

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeden zastępca prezydenta z PO, drugi z PiS. Wczoraj propozycję wskazania kandydata otrzymała Platforma.

  - Wcale nie najgorszy pomysł - tak brzmiała odpowiedź prezydenta Konstantego Dombrowicza, kiedy dziennikarze zapytali go, czy jeden z zastępców będzie z Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiciele tej partii nie ukrywają zresztą, że tego właśnie oczekują od Dombrowicza. Prawdopodobnie dziś z prezydentem ma rozmawiać przedstawiciel PiS-u.


  Wczoraj natomiast doszło do spotkania Pawła Olszewskiego, posła Platformy Obywatelskiej z prezydentem.

  - Rozmawialiśmy o programie, o współpracy - wymienia poseł. Ale Olszewski nie ukrywa, że była też mowa o personaliach. -Otrzymałem od prezydenta propozycję delegowania kandydata na wiceprezydenta - mówi Paweł Olszewski. I dodaje: - Mamy kilku kandydatów. O nazwiskach mówić nie chce. - Na pewno są to osoby kompetentne i przygotowane do pełnienia tego stanowiska - ucina. Wiadomo, że Platforma najchętniej widziałaby swojego człowieka na stanowisku po Przemysławie Nowaku. Przypomnijmy, że w poniedziałek prezydent podziękował mu za współpracę.


  Tymczasem w ratuszu nieoficjalnie mówi się, że następna w kolejce do zwolnienia ma być Lidia Wilniewczyc. Sprawuje nadzór m.in. nad wydziałami: rozwoju gospodarczego i Inwestycji, administracji budowlanej; mienia i geodezji.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy