Nie mają domów, ale mają etaty

  Nie mają domów, ale mają etaty

  Katarzyna Piojda-Kasak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Szefowie firm, którzy od miesięcy bez skutku szukają pracowników, są już tak zdesperowani, że chętnych do pracy coraz częściej szukają w... schroniskach dla bezdomnych.

  Pan Wojciech przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Fordońskiej. Nie lubi mówić, dlaczego stracił dach nad głową. Chętnie za to opowiada o pracy. Bezdomny mężczyzna jest kucharzem w schronisku. Ma umowę zlecenie. Na 120 mężczyzn w schronisku, takich, jak pan Wojciech, pracujących, jest około 20. - Niektórzy z nich dostali etaty, inni mają umowy o dzieło czy zlecenie - mówi Maciej Zabielski, kierownik schroniska. - Są robotnikami budowlanymi w naszym gospodarstwie pomocniczym. W innych firmach inni podopieczni pracują jako stolarze, ślusarze, dozorcy.


  Praca dla sprzedawcy


  Przedsiębiorcy coraz częściej pukają też do drzwi ośrodków pomocy społecznej. Bogusława Bajgot, kierownik Rejonowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Śródmieściu: - Właścicielka sklepu spożywczego w centrum szukała ekspedientki wśród pań korzystających ze wsparcia naszej placówki. Podopieczni mogli zatrudnić się też jako kasjerzy w Lidlu i przedstawiciele handlowi firmy telekomunikacyjnej.


  Czekają nadaremnie


  Pracodawcy nawet od zaraz przyjmą osoby bez kwalifikacji. Często jednak spotykają się z odmową. - Kilka tygodni czekałam, aż zgłosi się kandydatka. Nadaremnie - opowiada właścicielka wspomnianego sklepu. Bydgoskie Fabryki Mebli szukały wśród bezdomnych tapicerów. Nie zgłosił się żaden chętny.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy