Pracownia jak spod igły

  Pracownia jak spod igły

  anna stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tomasz Drzewiecki z III e w nowej pracowni chemicznej

  Tomasz Drzewiecki z III e w nowej pracowni chemicznej ©Tomasz Czachorowski

  W I Liceum Ogólnokształcącym wyremontowano pracownię chemiczną i fizyczną. - <i>Uczniowie mówią, że wiedza łatwiej wchodzi im do głowy</i> - mówią nauczyciele.
  Tomasz Drzewiecki z III e w nowej pracowni chemicznej

  Tomasz Drzewiecki z III e w nowej pracowni chemicznej ©Tomasz Czachorowski

  Na ścianach jasnobeżowe płytki i szafy w niebieskim kolorze. Wszystko jeszcze pachnie nowością. - W takich warunkach przyjemnie uczy się chemii - śmieje się Izabella Jasińska, nauczycielka w I LO.


  - Takiej pięknej pracowni nie ma żadna szkoła - chwali się Jarosław Durszewicz, dyrektor "jedynki". - Pieniądze dostaliśmy od miasta, ze specjalnej puli na wyposażenie szkolnych pracowni. Oprócz chemicznej, udało nam się wyremontować również pracownię fizyczną - dodaje.


  - Bardzo cieszymy się z nowej pracowni, bo poprzednia nie wyglądała najlepiej. Miałam tylko jeden zlew i kiedy uczniowie chcieli umyć ręce czy jakieś naczynia, musieli stać w kolejce. Teraz mamy cztery piękne kwasoodporne zlewy. Jest też dygestorium, czyli wyciąg, dzięki któremu można przeprowadzać pokazy z użyciem substancji trujących - opowiada Izabella Jasińska.


  - Mamy też zaplecze z prawdziwego zdarzenia, bo poprzednie oddzielone było od sali szafami. Na podłodze leżało linoleum, a lada była z kamienia. Teraz mamy nowe płytki, osobną szafę na szkło laboratoryjne, osobną na odczynniki - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy