Pomoc do tornistra

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzisiaj rusza trzydniowa akcja Polskiego Czerwonego Krzyża. Wolontariusze w 17 marketach będą zbierać przybory szkolne dla najuboższych uczniów.

  Czerwonokrzyska zbiórka "Wyprawka dla żaka" potrwa dziś w godz. 11-17, a jutro i pojutrze od 10 do 17. Kupujący będą mogli wrzucać przybory szkolne do koszyków z logo PCK w sklepach: Auchan, Galeria Pomorska, Geant, Hypernova, Minimal, Piotr i Paweł, Tesco, Champion (ul. Wyzwolenia), Intermarche (ul. Magnuszewska), As-Market (ul. Chodkiewicza, Gierczak, Sandomierska i Wyzwolenia), Netto (ul. Bielicka, Osówiec, Ujejskiego, Stawowa).


  Choć akcja rozpocznie się już dzisiaj, w PCK nadal szukają wolontariuszy do kwestowania.

  - Liczymy głównie na uczniów i studentów, którzy pomogą nam zbierać artykuły szkolne, pakować klientom towar w marketach i kwestować na ulicach miasta - mówi "Pomorskiej" Maria Kapuścińska, specjalista z PCK. Ochotnicy mogą zgłaszać się do siedziby PCK przy ul. Warmińskiego 10 w Śródmieściu dzisiaj o godz. 11, a w sobotę i niedzielę o dziesiątej.


  Zebrane dary trafią do uczniów niepełnosprawnych i z najbiedniejszych rodzin, wytypowanych przez rejonowe ośrodki pomocy społecznej.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy