Teraz masz czas, żeby złożyć wniosek

  Teraz masz czas, żeby złożyć wniosek

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Uczniowie i studenci, ubiegający się o stypendia unijne, mogą składać wnioski. Ci pierwsi - w swoich szkołach, drudzy - w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

  O stypendia mogą starać się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, kończących się maturą. Stypendyści powinni być zameldowani na pobyt stały na terenie wiejskim i pochodzić z niezamożnych rodzin (dochód nie może przekroczyć 504 zł na członka rodziny).


  Więcej pieniędzy, mniej stypendystów


  Warunkiem otrzymania wsparcia jest m.in. średnia ocen powyżej 3,0. Ważna jest też ocena z zachowania (minimum poprawna). Uczniowie ze średnią powyżej 4,0 będą otrzymywać stypendium w gotówce. Pozostali - 50 zł "do ręki", a resztę w formie całkowitej lub częściowej refundacji poniesionych wydatków (udokumentowanych).


  Stypendium wynosi miesięcznie 250 zł i jest przyznawane na dziesięć miesięcy. Uczniowie mogą składać wnioski do 22 września. Wsparcie otrzyma nieco ponad 300 osób - mniej niż w ubiegłym roku, bo stypendia będą teraz wyższe. Wtedy dostało je około 800 uczniów.


  Dochód i wiek


  Natomiast Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje wnioski od studentów. Stypendia z programu "Szansa dla żaka III" przeznaczone są dla żaków znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Stąd jednym z warunków uzyskania wsparcia jest spełnianie kryterium dochodowego. Podobnie jak w przypadku uczniów, dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 504 zł.


  W Bydgoszczy stypendia przewidziano dla studentów, urodzonych po 31 grudnia 1981 roku.


  Bez "warunku"


  Stypendium wynosi 200 złotych miesięcznie i przyznawane jest na 10 miesięcy danego roku akademickiego (od października do końca lipca). Nie mogą się o nie starać osoby, które na przykład powtarzają semestr lub rok, wzięli urlop na uczelni czy warunkowo zaliczyli rok.


  Wnioski można składać w MOPS przy ul. Ogrodowej 9. Termin mija 13 października.


  W Bydgoszczy stypendia otrzyma 132 studentów. Program stypendialny finansowany jest przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy