Pomalowali schody

  (hazi)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Drogowcy namalowali na schodach pasy ostrzegawcze

  Drogowcy namalowali na schodach pasy ostrzegawcze ©Tomasz Czachorowski

  Korzystanie z przejścia pod rondem Jagiellonów sprawia trudności niepełnosprawnym. Drogowcy pomagają likwidować bariery architektoniczne.
  Drogowcy namalowali na schodach pasy ostrzegawcze

  Drogowcy namalowali na schodach pasy ostrzegawcze ©Tomasz Czachorowski

  Wejścia do podziemnego tunelu pod rondem zostały niedawno odnowione. Zamontowano osłony chroniące schody przed opadami, a krawędzie stopni przerobiono na antypoślizgowe. Przejście jest jednak dość ciemne, co stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo dla osób z dysfunkcją wzroku. Drogowcy pomalowali stopnie na żółto, gdyż jest to kolor najlepiej dostrzegany przez niedowidzących.


  Warto przypomnieć, że po raz pierwszy schody zostały pomalowane w październiku zeszłego roku, w ramach akcji "Bydgoszcz bez barier". Zorganizowało ją Stowarzyszenie Inicjatyw Regionalnych "Alternatywa" oraz Stowarzyszenie "Pro Futuro Poloniae". Miała ona na celu likwidowanie barier architektonicznych, z którymi na co dzień zmagają się niepełnosprawni.


  - Linie zostały odmalowane w ciągu kilku dni.

  Nie chcieliśmy utrudniać korzystania z przejścia - wyjaśnia Bogumił Grenz, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Rzecznik poinformował nas, że żółte pasy pojawią się również w wejściach na przystanki tramwajowe, gdzie dotychczas ich brakowało. W przypadku ronda Jagiellonów jest to istotne tym bardziej, że niedaleko znajduje się ośrodek dla osób słabo widzących i niewidomych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy